Już 210 tys. przyłbic od firm zrzeszonych w PZPTS! [AKTUALIZACJA]

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Producenci tworzyw sztucznych dotrzymują obietnic: zgodnie z zapowiedziami firmy zrzeszone w Polskim Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych uruchomiły produkcję przyłbic ochronnych.

Pierwsza partia (ponad 100 tysięcy sztuk) trafiła do polskich jednostek medycznych kilka dni temu. Pomoc ze strony firm zrzeszonych w Polskim Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych cały czas trwa. Obecnie, zgodnie ze złożonymi deklaracjami, firmy z branży wyprodukowały i dostarczyły nieodpłatnie do polskich placówek medycznych ponad 210 tysięcy sztuk przyłbic ochronnych.

Przyłbice to obecnie w polskiej medycynie artykuł pierwszej potrzeby. Odpowiadając na nią, firmy zrzeszone w PZPTS rozpoczęły masową produkcję i bezpłatne dostawy tego asortymentu do szpitali, które się do nich zgłosiły.

Pierwsze dostawy już zostały wysłane i trafiły m.in. do do szpitali, przychodni, stacji Sanepid, hospicjów, oddziałów straży pożarnej, sieci punktów pobrań do analiz, fundacji charytatywnych oraz innych instytucji niezbędnych dla naszego zdrowia i bezpieczeństwa w Szczecinie, Wrocławiu, Poznaniu, Warszawie, Radomiu, Bydgoszczy, Toruniu, Zielonej Górze, Rzeszowie, Łodzi, Łowiczu, Tarnobrzegu, Tczewie i wielu innych, także mniejszych miastach.

W niektórych sytuacjach przyłbica jest chętniej stosowana, niż maseczka na twarz – nie zaparowuje i pozwala swobodnie oddychać, jednocześnie skutecznie izolując, chronionego, szczególnie personelu medycznego, przed kontaktem z otoczeniem i potencjalnie zarażonymi osobami. Cieszymy się, że jako Związek wyszliśmy z inicjatywą wsparcia służb medycznych w tym kryzysowym czasie walki o życie i zdrowie całego społeczeństwa. Nasza akcja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem ze strony placówek medycznych, dlatego też będziemy się starali spełnić w miarę możliwości, każdą prośbę, jaka do nas trafi – powiedział Robert Szyman, Dyrektor Generalny PZPTS.

Przyłbice to nie wszystko.

Firmy zrzeszone w PZPTS produkują również inne produkty ochronne, jak kombinezony, kurtyny, oraz folię, służącą do ich wytwarzania. W ramach współpracy między poszczególnymi firmami powstało kolejnych ponad 100 tysięcy artykułów pomocowych.

Czytaj również:  Nowe wzmocnione poliamidy z serii Durethan P koncernu LANXESS

Dzisiaj tworzywa sztuczne zyskują na znaczeniu ze względu na swoje cechy izolacyjne, zabezpieczające przed kontaktem z drobnoustrojami, w tym koronawirusem. Ma to szczególną wagę w przypadku żywności, która wyprodukowana z zachowaniem najwyższych standardów higienicznych i mikrobiologicznych, a następnie szczelnie (często próżniowo) zamknięta w opakowaniu z tworzywa daje nam gwarancję bezpieczeństwa, a jednocześnie wydłuża okres przydatności produktu do spożycia, ograniczając marnotrawstwo żywności i konieczność częstszych zakupów.

PZPTS apeluje: NIE ŚMIEĆ PLASTIKIEM! Odpady z tworzyw sztucznych powinny trafiać do dedykowanych im pojemników tak, by jak najwięcej z nich można było poddawać recyklingowi. #nieśmiećplastikiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *