Fot. Kabat

Kabat Tyre dołącza do Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Do Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego dołączyła firma Kabat Tyre – producent opon rolniczych i pełnych oraz m.in. dętek, ochraniaczy i zaworów.

Prezes firmy Andrzej Kabat objął funkcję Członka Zarządu Związku. Obecnie w PZPO zrzeszonych jest 12 największych producentów opon, dysponujących 6 fabrykami w Polsce i zatrudniających ponad 11 tys. pracowników w produkcji i spółkach handlowych.

Serdecznie witamy Kabat Tyres w Związku – to kolejna firma, która dzieli nasze wartości i jest zaangażowana w wypełnianie naszej misji reprezentowania branży oponiarskiej w Polsce. Prezes Andrzej Kabat ze swoim kilkudziesięcioletnim doświadczeniem w branży jest ważnym wsparciem dla Zarządu w tym trudnym dla przemysłu okresie – wskazuje Piotr Sarnecki, dyrektor generalny Polskiego Związku Przemysłu Oponiarskiego.

Firma Kabat została założona w 1983 roku i od początku swojego istnienia jest ona biznesem rodzinnym. Właścicielami są dwaj bracia Andrzej i Tadeusz Kabat.

Firma eksportuje swoje produkty do 80 krajów na całym świecie, od Europy, po Amerykę, Azję aż po Afrykę. Kabat jest również  liczącym się dostawcą mieszanek gumowych do innych zakładów produkcyjnych w kraju i za granicą.

Firma działa w oparciu o zintegrowane systemu zarządzania ISO 9001:2015 (produkcja), ISO 14001:2015 (ochrona środowiska), PN-N 18001:2004 (bezpieczeństwo i higiena pracy), certyfikowane przez Bureau Veritas. Od 2003 roku Kabat posiada certyfikat NATO NCAGE, który pozwala firmie brać udział w przetargach dla wojsk wielu krajów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.