Kiedy instalacja musi wyjść na zewnątrz – izolacje przemysłowe PAROC

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Fala upałów, która przetacza się przez Polskę tego lata, przypomina inżynierom instalacji, kierownikom utrzymania ruchu oraz zarządcom zakładów przemysłowych o tym, jak istotna jest odpowiednia ochrona rurociągów biegnących na zewnątrz budynków.

Z myślą właśnie o tego typu zastosowaniach powstały produkty izolacyjne z serii PAROC Pro Clad.

W skład systemu wchodzą trzy niepalne produkty z wełny kamiennej, które zapewniają szeroki wachlarz zastosowań: mata PAROC Pro Lamella Mat Clad, otulina PAROC Pro Section 140 Clad T oraz prefabrykowany element do izolacji kolan rurociągowych PAROC Pro Segment 140 Clad T. Dzięki wysokim właściwościom termoizolacyjnym, wilgotnościowym i mechanicznym, produkty sprawdzają się idealnie w charakterze izolacji termicznej, przeciwkondensacyjnej oraz przeciwogniowej okrągłych i prostokątnych kanałów instalacyjnych, a także urządzeń przemysłowych.

Wyróżnikiem produktów z serii PAROC Pro Clad jest specjalny rodzaj pokrycia, dzięki któremu otuliny i maty można z powodzeniem stosować do zabezpieczania tych elementów instalacji, które narażone są na działanie zewnętrznych czynników atmosferycznych. Od wewnętrznej strony płaszcz wykonany został z trwałego aluminium. Warstwa zewnętrzna pokryta jest zaś zbrojoną tkaniną z włókien szklanych, które nie tylko podnoszą parametry mechaniczne izolacji, ale zapewniają też zwiększoną ochronę na działanie wilgoci i promieni UV. Dzięki temu zastosowanie blaszanych płaszczy ochronnych staje się zbędne, co znacząco przyspiesza oraz obniża koszty wykonania instalacji.

Dodatkowo, samoprzylepna zakładka na szwie pionowym ułatwia i przyspiesza montaż otulin i elementów kolanowych, a także zapobiega kondensacji pary wodnej w warstwie izolacji w trakcie pracy sieci. W połączeniu z dedykowaną, odporną na starzenie taśmą butylową, system Clad zapewnia wysoką odporność na obciążenia punktowe oraz optymalne parametry wilgotnościowe.

Wszystkie produkty z serii PAROC Clad charakteryzują się współczynnikiem oporu dyfuzyjnego pary wodnej (μ) = 200 (MV2 według EN 14303:2009), dzięki czemu spełniają wszelkie wymagania stawiane izolacjom przeciwkondensacyjnym dla rurociągów. Przy zastosowaniu wyrobów o grubości 100 mm, produkty stawiają identyczny opór dyfuzyjny, co warstwa nieruchomej warstwy powietrza o grubości 20 m.

Czytaj również:  Diamenty z plastiku? Uzyskano cenne kryształki z PET

Fot. Paroc

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *