Kiefel Natureformer KFT90
Fot. Kiefel

Kiefel nominowany do German Sustainability Award

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Technologia Fibre Thermoforming firmy Kiefel została nominowana do nagrody German Sustainability Award w kategorii Design.

Maszyny z serii NATUREFORMER przekonały podczas wstępnej selekcji swoją zrównoważoną ogólną koncepcją: umożliwiają produkcję opakowań z odnawialnych i biodegradowalnych włókien naturalnych lub pozostałości roślinnych, zapewniając jednocześnie efektywne wykorzystanie energii i zasobów.

Możliwe zastosowania są różnorodne i sięgają od sektora spożywczego i na wynos po opakowania technologiczne, kapsułki do kawy lub doniczki.

Dzięki NATUREFORMERS firma Kiefel poszerzyła własne kompetencje w zakresie przetwarzania materiałów i teraz oferuje klientom odpowiednie rozwiązania „pod klucz” w zakresie opakowań wykonanych z klasycznych, pochodzących z recyklingu, biologicznych tworzyw sztucznych lub różnych naturalnych włókien i celulozy.

German Sustainability Award to krajowa nagroda za doskonałość w zakresie zrównoważonego rozwoju w biznesie, społecznościach i badaniach. Honoruje przełomowy wkład w transformację w kierunku zrównoważonej przyszłości.
Technologia Fibre Thermoforming firmy Kiefel w sierpniu znalazła sie wśród 1000 wstępnych kandydatów do trofeum, a obecnie przeszła do drugiego etapu, do którego wybrano 82 firmy.

Zwycięzcy nagrody zostaną ogłoszeni pod koniec roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.