Kompozyty biodegradowalne BIO-FED i na bazie surowców bio.

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

BIO-FED, oddział AKRO-PLASTIC GmbH, produkuje i sprzedaje tworzywa biodegradowalne, a także powstałe na bazie surowców bio. Oferta produktów obejmuje biokomponenty, w których udział surowców odnawialnych wynosi od 30 do 100%.

Aby spełnić wymogi prawne przemysłu tworzyw sztucznych we Francji i we Włoszech, BIO-FED oferuje związki z odpowiednio wysokim udziałem surowców odnawialnych (zawartość węgla pochodzenia biologicznego powyżej 50%) oraz materiały zgodne z certyfikacją „OK compost INDUSTRIAL”, „OK compost HOME” i „OK biodegradable SOIL”. Możliwe obszary zastosowania to:

  • Biodegradowalne związki do formowania wtryskowego (np. przy produkcji kapsułek do kawy, słomek do picia i sztućców jednorazowego użytku).
  • Kompozyty do produkcji folii kompostowalnych oraz na bazie skrobi (np. torebek na owoce i warzywa).
  • Kompozyty do produkcji folii ulegających biodegradacji do zastosowań w rolnictwie.

Wszystkie kompozyty M-VERA® można indywidualnie zabarwiać, na przykład koncentratami barwiącymi AF-Eco® opartymi na biopolimerach certyfikowanych przez TÜV AUSTRIA, zgodnie z normą EN 13432. Seria AF-Eco® składa się z kolorowych koncentratów barwiących i koncentratu Carbon Black oraz dodatkach.

Dzięki naszemu obszernemu, stale rozbudowywanemu zasobowi innowacyjnych komponentów bioplastycznych, przyczyniamy się do unikania odpadów, oferując alternatywę dla konwencjonalnych tworzyw sztucznych, a tym samym przykładamy się do zmniejszenia bilansu CO2 – mówi dr Stanislaw Haftka, dyrektor ds. sprzedaży w BIO-FED.

Szczegóły dotyczące zalet i możliwości, jakie zapewniają te produkty, można będzie poznać na targach K, w hali 6/B42.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.