Spoiwa Secoia™ firmy Ecoat wzięły swoją nazwę od drzewa sekwoji

KRAHN Chemie przejmuje dystrybucję ekologicznych spoiw marki Ecoat

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Grupa KRAHN Chemie i Ecoat SAS, francuski producent polimerów pochodzenia biologicznego, rozszerzyły istniejącą umowę dystrybucyjną o Polskę.

Ecoat z siedzibą w Grasse we Francji opracowuje spoiwa na bazie wody i składników biologicznych dla branży farb. Współpraca, która rozpoczęła w styczniu 2020 roku w Niemczech, Austrii i Holandii, obejmuje promocję szeregu częściowo biopochodnych emulsji alkidowych oraz dyspersji alkidowo-uretanowych.

Ecoat zajmuje się opracowywaniem konkurencyjnych i wysokowydajnych produktów dla branży powłok, dostosowanych do potrzeb rynku i jednocześnie zawierających jak najwięcej składników biopochodnych lub odnawialnych. Gama produktów SecoiaTM składa się z biopochodnych emulsji alkidowych, stosowanych głównie w farbach architektonicznych i do drewna.

Wodne emulsje alkidowe, stosowane w ekologicznych powłokach dekoracyjnych, jak również dyspersje uretanowo-alkidowe, stosowane w dekoracyjnych powłokach do drewna i metalu, są sprzedawane pod marką InokemTM UR.

Kwestia zrównoważonego rozwoju odgrywa istotną rolę w wyborze naszych dostawców. Moi koledzy z Niemiec i Holandii, którzy już współpracują z Ecoat, opowiedzieli mi wiele o niezwykłym zaangażowaniu i wyjątkowych możliwościach technicznych, dzięki którym Ecoat produkuje i rozwija swoje wysoce innowacyjne produkty. Szybko przekonałam się, że produkty te będą bardzo dobrze odpowiadać wymaganiom polskich klientów – powiedziała Magdalena Chudziak, dyrektor zarządzająca KRAHN Chemie Polska.

Firma KRAHN Chemie udowodniła w ramach istniejącej współpracy, że oferuje naszym klientom określoną wartość dodaną dzięki swojemu wyjątkowemu doświadczeniu i wiedzy technicznej w dziedzinie farb i powłok – powiedział Nicolas Florent, dyrektor generalny i dyrektor biznesowy w Ecoat. – Jesteśmy pewni, że ten pozytywny efekt będzie również mógł zostać przeniesiony do innych regionów sprzedaży i z tego powodu współpracujemy teraz również w Polsce. Podobnie jak w Niemczech, KRAHN Chemie posiada również laboratorium w Polsce, w którym można przeprowadzić kompleksowe testy dla naszych klientów. Cieszymy się, że ta wartość dodana w połączeniu z naszymi produktami może być teraz również oferowana w Polsce.

O Ecoat

Ecoat to nowoczesna firma, której misją jest zrównoważony rozwój przemysłu lakierniczego dzięki innowacjom technologicznym. Produkuje polimery pochodzenia biologicznego, które poprawiają ślad węglowy farb i zapewniają wyższą jakość użytkownikom końcowym.

Firma Ecoat opracowuje, produkuje i dostarcza biopochodne emulsje alkidowe i dyspersje alkidowo-uretanowe na rynek powłok, koncentrując się na zastosowaniach architektonicznych, do metalu i do drewna. Swoją misję firma określa jako zrównoważony rozwój przemysłu lakierniczego dzięki innowacjom technologicznym.

Poprzez ciągłe inwestycje w badania i rozwój oraz w swój własny zakład produkcyjny firma Ecoat szybko rozwija się w Europie i Azji.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *