KraussMaffei technologia ColorAdjust do regranulatu
Fot. KraussMaffei

KraussMaffei usprawni monitoring koloru regranulatu

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

System ColorAdjust firmy KraussMaffei automatycznie monitoruje i koryguje nawet niewielkie różnice zabarwienia w procesie otrzymywania regranulatu.

Najnowsza innowacja łączy urządzenie do pomiaru koloru z technologią fotospektrometru i sterowaniem maszyną, aby zapewnić uzyskanie precyzyjnych, powtarzalnych kolorów. Podczas tegorocznej edycji targów K goście odwiedzający stoisko KraussMaffei będą mogli obserwować w pełni zautomatyzowany proces korekcji kolorów, w którym dwuślimakowa wytłaczarka rozdrabnia odpady medyczne do postaci wzmocnionego włóknem recyklatu o precyzyjnie kontrolowanym zabarwieniu.

Technologia ColorAdjust, pierwsze tego typu rozwiązanie na rynku, jest przeznaczona do bezdotykowego monitoringu, a także do kompensacji nawet niewielkich odchyleń poprzez bezpośrednią regulację precyzyjnych ustawień koloru. Zapewnia przetwórcom wysoką powtarzalność podczas obróbki materiałów wejściowych o różnych barwach. Wartość początkowa zadanego koloru jest osiągana szybko po rozpoczęciu operacji compoundingu, a także w przypadku zmiany koloru. W ten sposób minimalizuje się ilość odpadów początkowych i odrzutów, podkreśla producent.

System ColorAdjust składa się z dwóch jednostek: spektrofotometr określa kolor schłodzonego, zregenerowanego granulatu i przekazuje wyniki do systemu sterowania. Wartości te służą do sterowania dozownikiem kolorów wyposażonym w co najmniej cztery kolory i tyle samo urządzeń pomiarowych. Na życzenie system można rozszerzyć do sześciu kolorów, aby objąć całe spektrum. Barwnik można podawać w postaci przedmieszki lub cieczy. System automatycznie dostosowuje kolory bez interwencji operatora.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.