Lanxess laboratorium badania chemia chemikalia F&E Chemie Liyang
Fot. LANXESS

LANXESS coraz bliżej do neutralności dla klimatu

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Firma LANXESS chce, aby do 2050 roku cały jej łańcuch wartości był neutralny dla klimatu. Jednostka biznesowa Flavors & Fragrances jest liderem w tym zakresie.

Jednostka Flavors & Fragrances do końca 2023 roku zaoferuje zrównoważone warianty produktów dla całego swojego portfolio aromatów, zapachów, konserwantów i produktów żywienia zwierząt. Do najważniejszych produktów jednostki biznesowej F&F należą środki konserwujące Kalaguard i Purox oraz aromaty i substancje zapachowe pod markami Kalama i Purolan.

Dzięki transformacji naszej produkcji, jesteśmy pionierami w oferowaniu zrównoważonych produktów i aktywnie kształtujemy rozwój w kierunku bardziej zrównoważonego rozwoju w branży higieny osobistej i domowej – komentuje Holger Hueppeler, kierownik jednostki biznesowej Flavors & Fragrances. – Jednocześnie pomagamy naszym klientom w osiągnięciu ich własnych celów w zakresie zrównoważonego rozwoju.

Zmiana portfolio wychodzi naprzeciw rynkowi, na którym coraz większe znaczenie mają produkty wytwarzane w sposób zrównoważony. W ciągu ostatnich pięciu lat udział produktów certyfikowanych w sposób zrównoważony we wszystkich nowych rejestracjach w sektorze pielęgnacji ciała i domu podwoił się, osiągając 22 procent w 2022 roku.

Zrównoważone surowce, zielona energia

Aby dostarczać zrównoważone surowce, jednostka biznesowa F&F nawiązała strategiczną współpracę ze swoimi kluczowymi dostawcami. Portfel zrównoważonych surowców obejmuje surowce biopochodne i cyrkularne jako alternatywę dla pochodnych ropy naftowej, ale także surowce o zmniejszonym śladzie węglowym, dzięki wykorzystaniu energii odnawialnych, np. zrównoważone produkty do elektrolizy.

Ponadto, działając zgodnie z podejściem bilansu masowego ISCC PLUS, firma LANXESS przy stosowaniu zrównoważonych surowców w swoich zakładach produkcyjnych skupia się na materiałach certyfikowanych.

Przejście na zrównoważoną energię odbywa się również w produkcji własnej firmy. Jednostka biznesowa Flavors & Fragrances podpisała nowe umowy na dostawy zielonej energii elektrycznej dla zakładów Botlek (Holandia) i Krefeld-Uerdingen. W Nagda (Indie) prąd i para są obecnie wytwarzane z biomasy. Dzięki dalszym działaniom w zakresie optymalizacji procesów i recyklingu pozostałości, emisja CO2e całej jednostki biznesowej spadła o ponad jedną trzecią od momentu jej powstania w 2021 roku, z około 360 000 ton do około 230 000 ton rocznie. A w przygotowaniu są kolejne projekty.

Czytaj również:  Zyski LANXESS w 1 kwartale br. zgodnie z prognozą

Certyfikat ISCC PLUS dla wszystkich lokalizacji

Warunkiem wstępnym dla zrównoważonej oferty jest uzyskanie certyfikatu ISCC PLUS przez wszystkie pięć zakładów produkcyjnych jednostki biznesowej F&F. Zakłady w Krefeld-Uerdingen (Niemcy), Botlek (Holandia) i Nagda (Indie) są już certyfikowane. Zakłady w Kalamie (USA) i Widnes (Anglia) mają uzyskać certyfikaty do połowy 2023 roku. Certyfikat zapewnia przejrzystość w zakresie stosowania zrównoważonych surowców w całym łańcuchu wartości i staje się standardem odniesienia w przemyśle chemicznym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *