LANXESS surowce pochodzenia biologicznego
Fot. LANXESS

LANXESS i Matrica: biocydy z surowców odnawialnych

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

LANXESS i Matrica podejmują współpracę w celu produkcji zrównoważonych środków konserwujących pochodzących z surowców odnawialnych.

LANXESS, producent specjalistycznych środków chemicznych, oraz Matrica, spółka joint venture Versalis (Eni) i Novamont, nawiązały współpracę w celu produkcji z surowców odnawialnych zrównoważonych środków konserwujących o właściwościach biocydów. Od stycznia 2022 r. zakład spółki Matrica w Porto Torres (Sardynia, Włochy) będzie dostarczał surowce pochodzenia biologicznego z olejów roślinnych, które LANXESS wykorzysta do produkcji nowej serii konserwantów przemysłowych, poszerzając ofertę produktów Preventol.

Poprzez partnerstwo obie firmy chcą znacząco rozwinąć produkcję zrównoważonych środków konserwujących i odpowiedzieć na rosnące zapotrzebowanie rynku. Nowe środki konserwujące Preventol są przeznaczone do produktów konsumenckich, takich jak środki czystości, środki do prania i zmywania naczyń, a także farby i powłoki.

– Cieszymy się, że Matrica jest naszym partnerem – mówi dr Oliver Kretschik, wiceprezes linii biznesowej Biocydów w jednostce Material Protection Products koncernu LANXESS. – Preventol jest dobrze rozpoznawalną marką na całym świecie i jednym ze standardów w dziedzinie konserwacji przemysłowej. Uważamy, że stosowanie surowców pochodzenia biologicznego jest kluczowe dla nowoczesnych środków konserwujących. Dzięki tej współpracy możemy stworzyć nową generację środków konserwujących opartych na odnawialnych zasobach, przeznaczonych do wielu zastosowań. Takie podejście podkreśla strategiczne ukierunkowanie LANXESS na zrównoważony rozwój i ochronę konsumentów.

– Połączenie sił z ważnym i uznanym partnerem, jakim jest LANXESS w segmencie rynku bioproduktów, otwiera możliwości zrównoważonego rozwoju i globalnie rozszerza perspektywę dla asortymentu firmy Matrica – uważa Nicola Melacarne, dyrektor generalny firmy Matrica.

Gama bioproduktów Matrilox firmy Matrica, wytwarzanych z europejskich surowców roślinnych, pochodzi w całości ze źródeł odnawialnych dzięki innowacyjnej technologii, która ma na celu wykorzystanie złożoności molekularnej surowców roślinnych do produkcji chemikaliów o wysokiej wartości dodanej.

Jednostka biznesowa Material Protection Products koncernu LANXESS zajmująca się produktami ochrony materiałów opracowuje i sprzedaje środki biobójcze, konserwanty i środki dezynfekujące przeznaczone do zwalczania drobnoustrojów w szerokim zakresie zastosowań. Chronią one materiały przed zepsuciem przez mikroorganizmy takie jak bakterie, drożdże, grzyby, wirusy i algi, przedłużają trwałość produktów i utrzymują ich jakość. Pod marką Preventol jednostka biznesowa sprzedaje składniki aktywne i preparaty do farb i powłok, ochrony drewna, produktów budowlanych, kontroli procesów i dezynfekcji oraz innych obszarów zastosowań.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.