Lanxess: modyfikator Modulast PUR zwiększy wydajność

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Modyfikator Modulast PUR koncernu LANXESS oferuje bardziej wydajne przetwarzanie termoplastycznych poliuretanów, zmniejsza zużycie kluczowych surowców, daje też krótsze cykle formowania.

Międzynarodowe łańcuchy dostaw od 2020 roku są zakłócone przez pandemię COVID-19, a wąskie gardła dostaw zostały dodatkowo pogłębione przez efekt wojny Rosji z Ukrainą. Powód wystarczający, by wykorzystywać zasoby jak najbardziej ekonomicznie. Najnowszy przykład z branży: dzięki modyfikatorowi Modulast PUR producenta chemii specjalistcznej LANXESS można zmniejszyć zużycie polioli i izocyjanianów przy zachowaniu, a często także poprawie właściwości fizycznych w zastosowaniach termoplastycznych poliuretanów (TPU) i CASE (Coatings, Adhesives, Sealants, Elastomers).

Najwyższa czystość i najniższa liczba OH

Modulast PUR to zastrzeżony dibenzoesan wykazujący najwyższą czystość (> 98%) i najniższą liczbę hydroksylową (< 2 mg KOH/g) na rynku. Oferuje doskonałą kolorystykę, odporność na ścieranie i kompresję, a dzięki doskonałej kompatybilności ma wyjątkowo niskie tendencje do migracji.

Oszczędność surowców i kosztów produkcji

Dzięki dodaniu modyfikatora w ilości do 30 % masy, a zwykle 20 % masy, można znacznie zmniejszyć zużycie szczelnych polioli i izocyjanianów, a tym samym całkowite koszty surowców. Proces produkcyjny korzysta z obniżonego zakresu temperatur formowania/formowania, co prowadzi do skrócenia czasu cyklu i zwiększenia wydajności.

Zachowanie doskonałych właściwości mechanicznych

Wysoka czystość Modulast PUR i jego niska wartość hydroksylowa skutkuje bardziej kompletnymi i wydajnymi reakcjami poliolu i izocyjanianu, co pozwala na zachowanie doskonałych właściwości mechanicznych poliuretanu, np. wysokiej nośności (compression set) oraz doskonałej wytrzymałości i ciągliwości, co zmniejsza prawdopodobieństwo uszkodzenia części (abrasion resistance).

Modulast PUR jest łatwy w obsłudze dzięki doskonałemu profilowi HSE oraz faktowi, że w USA i Kanadzie nie jest wymagane etykietowanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.