LANXESS Tower siedziba w Kolonii Niemcy
Fot. LANXESS

LANXESS ostatecznie opuszcza chemię garbarską

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

LANXESS sfinalizował zbycie części swojej działalności w zakresie garbarskiej chemii organicznej na rzecz TFL Ledertechnik GmbH.

TFL jest globalnym dostawcą chemii garbarskiej, wchodzącym w skład portfela inwestycyjnego Black Diamond Capital Management, L.L.C. Wszystkie właściwe organy antymonopolowe wydały niezbędne zgody na transakcję, którą ogłoszono już w sierpniu 2020 roku.

Cena zakupu obejmuje kwotę 80 mln euro oraz oparty na wyliczeniach kapitału obrotowego komponent w wysokości około 20 mln euro – ta kwota zostanie uiszczona w trzecim kwartale br. Ponadto uzgodniono jeszcze jeden składnik ceny (uzależniony od osiągniętych wyników) w wysokości do 115 mln euro, który zostanie wypłacony w ciągu najbliższych trzech lat.

Spółka TFL przejmuje też pewne zobowiązania związane z działalnością jednostki. Dywestycja wiąże się z przeniesieniem do TFL całej działalności linii biznesowej garbarskiej chemii organicznej z około 420 pracownikami.

W styczniu 2020 roku koncern dokonał już zbycia swojego oddziału zajmującego się produkcją środków opartych na chromie, a pod koniec 2019 roku podpisano umowę o sprzedaży udziałów w kopalni rudy chromu w RPA. Tym samym koncern LANXESS opuszcza branżę chemii garbarskiej – od końca 2019 roku jednostka biznesowa Leather obecna jest w sprawozdaniach w kategorii działalności zaniechanej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *