LANXESS światowym liderem w dziedzinie ochrony klimatu

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Wysiłki LANXESS w walce ze zmianami klimatu po raz kolejny doceniła międzynarodowa inicjatywa na rzecz ochrony klimatu CDP.

W ramach ostatniej oceny koncern z branży chemii specjalistycznej po raz kolejny znalazł się na „liście klimatycznej A” jako jeden z 270 podmiotów z całego świata, co plasuje go w pierwszych 5 proc. spośród około 5800 przedsiębiorstw ocenianych przez CDP.

Ocena „A” przyznawana jest organizacjom, które w szczególnie przejrzysty i kompleksowy sposób informują o swoich działaniach na rzecz ochrony klimatu i realizują odpowiednie projekty. LANXESS uwzględniono na „liście A” już po raz czwarty. Koncern od 2012 roku przekazuje CDP dane odnoszące się do ochrony klimatu.

– Ochrona klimatu jest centralnym elementem strategii korporacyjnej LANXESS – akcentuje Hubert Fink, członek zarządu LANXESS AG. – Podkreślamy to poprzez ambitny cel, aby do 2040 roku osiągnąć neutralność klimatyczną. Przyznanie nam przez CDP tytułu lidera w dziedzinie ochrony klimatu po raz kolejny dowodzi, że jesteśmy na dobrej drodze.

Niedawno koncern LANXESS ponownie znalazł się w europejskich i światowych rankingach Dow Jones Sustainability Indices (DJSI) – m.in. dzięki bardzo dobrym wynikom w dziedzinie strategii klimatycznej. Producent specjalistycznych środków chemicznych, podobnie jak w ubiegłym roku, znalazł się na szczycie listy DJSI Europe w kategorii „Chemicals” i awansował na drugie miejsce w DJSI World. – Cieszymy się, że nasze zaangażowanie na rzecz umocnienia zrównoważonego rozwoju i ochrony klimatu spotkało się z tak powszechnym uznaniem – mówi Fink.

Neutralność klimatyczna do 2040

W mijającym roku LANXESS jeszcze silniej skoncentrował swoją działalność na zrówno­wa­żonym rozwoju – najważniejszymi zagadnieniami były ochrona klimatu i efektywność energetyczna. Do 2040 roku producent specjalistycznych środków chemicznych planuje osiągnąć neutralność klimatyczną i wyeliminować emisje gazów cieplarnianych. W 2019 roku LANXESS wyemitował 3,06 mln ton ekwiwalentu CO2 – o około 150 000 ton mniej niż w roku poprzednim.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *