LANXESS Preventol CMK
Fot. LANXESS

LANXESS zwiększa produkcję substancji Preventol CMK

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

LANXESS zwiększa zdolność produkcyjną substancji czynnej Preventol CMK (chlorokrezol) w zakładzie w Krefeld-Uerdingen w Niemczech o około 50 procent. Producent zainwestował w rozbudowę kilka milionów euro. Prace zostaną zakończone jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

LANXESS wprowadza na rynek Preventol CMK jako zarejestrowany składnik aktywny do dezynfekcji i konserwacji, a także stosuje go we własnych preparatach sprzedawanych pod znanymi markami Preventol i Virkon. Szybko rozwijającym się obszarem zastosowań są środki dezynfekujące przeznaczone dla ludzi i dla zwierząt. Zapotrzebowanie na te produkty znacznie wzrosło w ostatnich latach, m.in. z powodu afrykańskiego pomoru świń, ptasiej grypy i pandemii koronawirusa.

– Dzięki dodatkowym mocom produkcyjnym pozostajemy niezawodnym partnerem dla naszych klientów i możemy nadal zaspokajać zwiększone zapotrzebowanie na Preventol CMK w branży dezynfekcji – podkreśla Matthias Arnold, dyrektor linii substancji czynnych i środków dezynfekujących w jednostce biznesowej Material Protection Products koncernu LANXESS. – W przypadku środków dezynfekujących spodziewamy się utrzymania się wysokiego popytu nawet po pandemii ze względu na wzrost świadomości higienicznej.

W rolnictwie środki dezynfekujące na bazie Preventolu CMK pomagają powstrzymać rozprzestrzenianie się chorób, jak również przyczyniają się do ograniczenia stosowania antybiotyków w hodowli zwierząt. Temat bezpieczeństwa biologicznego zyskuje na znaczeniu na całym świecie ze względu na wzrost populacji i zwiększenie konsumpcji mięsa, co prowadzi do stałego wzrostu zapotrzebowania na środki dezynfekujące. W dziedzinie zdrowia ludzkiego środki dezynfekujące na bazie Preventolu CMK mogą być stosowane na przykład w szpitalach, ale także w segmencie zastosowań domowych.

LANXESS Preventol CMK w rolnictwie
W rolnictwie środki dezynfekujące na bazie Preventolu CMK pomagają powstrzymać rozprzestrzenianie się chorób, jak również przyczyniają się do ograniczenia stosowania antybiotyków w hodowli zwierząt. Fot. LANXESS

LANXESS jest największym na świecie producentem chlorokrezolu i zapewnia wsparcie regulacyjne dla tego aktywnego składnika na wszystkich głównych rynkach biocydów – w Europie zgodnie z rozporządzeniem w sprawie produktów biobójczych (BPR), natomiast w USA we współpracy z Agencją Ochrony Środowiska (EPA).

Rosnące wymagania w zakresie konserwacji przemysłowej

LANXESS spodziewa się również silnego wzrostu rynku konserwacji przemysłowej. Produkty Preventol koncernu LANXESS na bazie CMK mają bardzo szerokie i zrównoważone spektrum działania przeciwko pleśniom, bakteriom i drożdżom – nawet w silnie zanieczyszczonych mikrobiologicznie mediach. Decyduje to o ich atrakcyjności w przypadku wielu zastosowań – szczególnie w konserwacji i obróbce skóry.

Czytaj również:  Michelin kieruje projektem recyklingu chemicznego

– Nasze produkty oparte na Preventolu CMK spełniają rygorystyczne wymagania regulacyjne na całym świecie. Rozbudowa umożliwi nam zaspokojenie dużego popytu na te produkty również w przyszłości – dodaje Oliver Kretschik, dyrektor linii biocydów w jednostce biznesowej Material Protection Products.

W przemyśle budowlanym produkty Preventol na bazie CMK mogą zastąpić środki zawierające formaldehyd. W przemyśle skórzanym spełniają one zarówno wysokie wymagania techniczne, jak i rosnące standardy branżowe w zakresie trwałości i toksyczności.

Działalność LANXESS w dziedzinie ochrony materiałów

Jednostka biznesowa Material Protection Products koncernu LANXESS zajmująca się produktami ochrony materiałów opracowuje i sprzedaje środki przeciwdrobnoustrojowe, konserwanty i środki dezynfekujące. Produkty te są wykorzystywane na całym świecie do wielu zastosowań, na przykład w przemyśle farb i powłok, środków dezynfekujących i ochrony drewna, jak również w budownictwie i sektorze napojów. Chronią materiały przed zepsuciem przez mikroorganizmy takie jak bakterie, drożdże, grzyby, wirusy i algi, przedłużają żywotność produktów końcowych i utrzymują ich jakość. Jednostka Material Protection Products oferuje ponadto szeroki zakres usług technicznych, wsparcie w zakresie przepisów prawnych oraz badania i rozwój specyficzne dla danego projektu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *