Ampacet Liad SpectroMetric Spectro 4.0 Smart
Fot. mat. prasowe

Liad przedstawił nowe systemy zarządzania kolorami

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Należąca do Grupy Ampacet firma Liad wprowadza na rynek innowacyjne rozwiązania do kontroli jakości barw w procesach formowania i wytłaczania tworzyw.

Pierwszym z dwóch nowych produktów jest Spectro 4.0 Smart, system pomiarowy, który pomaga klientom kontrolować koszty wynikające z niepożądanych różnic w zabarwieniu wyrobów. Jego działanie polega na wykorzystaniu gromadzonych w czasie rzeczywistym danych do analizy jakościowej i optymalizacji kolorów. Spectro 4.0 Smart pozwala spełnić specyfikacje produkowanych detali dzięki zaawansowanym rozwiązaniom Przemysłu 4.0, takim jak kontrola optyczna on-line i monitoring przy użyciu sondy światłowodowej, zamontowanej na linii produkcyjnej. System pracuje w wąskich tolerancjach, automatycznie dostosowując się do różnych wariacji kolorystycznych. Potwierdził swoją skuteczność także w procesie przetwarzania recyklatów i przemiałów, zapewnia producent.

Spektrofotometr różnicowy systemu porównuje w czasie rzeczywistym kolor nowego produktu z kolorem odniesienia. Dostępnych jest wiele wymiennych sond do równoczesnego wielopunktowego pomiaru zamglenia, nieprzezroczystości, odbicia i transmisji. Zaprojektowany do pracy w trudnych warunkach przemysłowych system obejmuje również wbudowaną automatyczną kalibrację przeciw efektom wywoływanym oświetleniem otoczenia. Dostępna jest również funkcja chmury dla monitoringu spoza zakładu produkcyjnego.

Drugi produkt z nowej linii to opatentowany system SpectroMetric, który ma stanowić znaczący postęp w technologii pomiaru dokładności kolorów. Rozwiązanie integruje wszystkie zalety wbudowanego spektrofotometru Spectro 4.0 z dozownikiem ColorSave 1000, co pozwala automatycznie i w czasie rzeczywistym optymalizować proces podawania barwnika, zapewniając spójność koloru. Działając zgodnie ze specyfikacjami modelu przestrzeni barw L*a*b*, system stale monitoruje najniższe możliwe wskaźniki zużycia koncentratu, aby utrzymać prawidłowe specyfikacje, także podczas obróbki recyklatów lub przemiałów. Według producenta, SpectroMetric może potencjalnie zmniejszyć całkowite zużycie i koszt barwników poprzez precyzyjny pomiar przy zachowaniu docelowego koloru.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.