lyondellbasell wesseling niemcy
Fot. LyondellBasell

LyondellBasell zamyka biura w Moskwie i Togliatti

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

LyondellBasell już w marcu 2022 r. informował, że zakończy swoją działalność w Rosji po tym, jak wojska z tego kraju zaatakowały Ukrainę. Teraz zamyka w Rosji swoje biura.

Amerykański gigant poinformował o zamknięciu swoich biur sprzedaży w Moskwie i Togliatti, które były odpowiedzialne za lokalną sprzedaż polimerów. Oba biura zatrudniały razem 18 osób.

Warunki w regionie są głównymi czynnikami, które wpłynęły na tę decyzję – powiedział Richard Roudeix, starszy wiceprezes ds. olefin i poliolefin w Europie, na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Indiach. – Zdajemy sobie sprawę, że jest to trudna sytuacja dla naszych pracowników. Mamy lokalny zespół, który wspiera ich w okresie przejściowym.

Przypomnijmy: 3 marca tymczasowy dyrektor generalny LyondellBasell Ken Lane wydał oświadczenie, że firma zamierza „zakończyć relacje biznesowe z rosyjskimi podmiotami państwowymi w zakresie, w jakim jest to prawnie możliwe”. – Przestrzegamy wszystkich amerykańskich i międzynarodowych sankcji, które zostały wprowadzone w wyniku tego kryzysu – mówił Ken Lane.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.