lyondellbasell wesseling niemcy
Zakłady Lyondellbasell w Wesseling, Niemcy. Fot. LyondellBasell

LyondellBasell: zrównoważony rozwój za rok 2020

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

LyondellBasell opublikował raport w sprawie zrównoważonego rozwoju spółki za 2020 rok.

Raport przedstawia działania spółki w obszarze eliminacji odpadów z tworzyw sztucznych trafiających do środowiska, pomocy w rozwiązaniu problemu zmian klimatycznych oraz wsparcia rozwoju społecznego.

Pomimo wyzwań, z którymi musieliśmy się zmierzyć w 2020 roku, nasz zespół dokonał znacznych postępów w realizacji naszych celów – powiedział Bob Patel, dyrektor generalny LyondellBasell. – Jako przedsiębiorstwo przyjęliśmy konkretną i przemyślaną strategię, która pomoże rozwiązać niektóre z największych wyzwań stojących przed światem, jednocześnie generując długofalową wartość dla naszych interesariuszy. Działania te są główną częścią naszej strategii ukierunkowanej na wykorzystywanie możliwości związanych z tworzeniem ekologicznych rozwiązań dla naszych klientów, zwiększając jeszcze bardziej naszą odporność i otwierając drogę do bardziej zrównoważonej przyszłości.

Raport podkreśla postępy firmy w zakresie realizacji ambitnego planu wprowadzenia na rynek dwóch milionów ton polimerów w oparciu o surowce pochodzące z odzysku i odnawialne źródła energii do 2030 roku.

Raport wymienia szereg osiągnięć firmy, między innymi utrzymanie czołowej pozycji w branży pod względem bezpieczeństwa pracy, zwiększenie mocy produkcyjnych spółki joint venture Quality Circular Polymers należącej do LyondellBasell, zajmującej się recyklingiem mechanicznym polimerów, do 55 000 ton rocznie czy pomyślne uruchomienie pilotażowego zakładu zaawansowanego recyklingu MoReTec we Włoszech, który rozbija poużytkowe odpady z tworzyw sztucznych na cząstki chemiczne, którą można wykorzystać jako surowiec do produkcji nowych polimerów. LyondellBasell kontynuuje prace ukierunkowane na zastosowanie tej technologii na skalę przemysłową.

Raport wspomina otrzymanie przez spółkę certyfikatu ISCC Plus w ramach systemu certyfikacji International Sustainability and Carbon Certification (ISCC) dla instalacji krakingu w Wesseling w Niemczech oraz dla europejskich zakładów produkcji polimerów. Z tą certyfikacją LyondellBasell może zapewnić potwierdzenie bilansu masowego dla zaawansowanych lub poddawanych recyklingowi molekularnemu polimerów, a także tworzyw opartych o odnawialne źródła energii.

Wśród innych osiągnieć firmy raport wymienia wprowadzenie pod marką Circulen linii produktów wspierających surowce pochodzące z recyklingu i oparte na zrównoważonych źródłach energii, dołączenie do inicjatywy United Nations Global Compact i harmonizacja strategii zrównoważonego rozwoju LyondellBasell z Celami Zrównoważonego Rozwoju ONZ.

Jak podkreśla LyondellBasell, spółka prowadzi również działania ukierunkowane na redukcję swojego śladu węglowego. Firma uprzednio ogłosiła cel obniżenia emisji CO2 o 15% na tonę wytworzonego produktu do 2030 roku w odniesieniu do poziomu z 2015 r. Spółka rozszerza ocenę zagrożeń dla klimatu w oparciu o rekomendacje Grupy roboczej ds. sprawozdawczości finansowej związanej z kwestiami klimatycznymi (Task Force on Climate-related Financial Disclosures) w celu dalszego opracowywania i definiowania celów klimatycznych na 2030 rok i na kolejne lata.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *