Prezes Plastics Europe Marco ten Bruggencate Commercial Vice President for Packaging and Specialty Plastics EMEA Dow
Fot. Plastics Europe

Marco ten Bruggencate: nowy prezes Plastics Europe

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Marco ten Bruggencate, pełniący w Dow stanowisko Commercial VP EMEA został nowym prezesem Plastics Europe.

Plastics Europe, będące głosem branży tworzyw sztucznych w Europie, ogłosiło dziś mianowanie na stanowisko Prezesa Marco ten Bruggencate, Commercial Vice President for Packaging and Specialty Plastics EMEA, Dow. Zastąpił w tej roli Dr Markusa Steilemanna, CEO, Covestro.

Marco ten Bruggencate jako nowy prezes kontynuować będzie realizację ambitnego programu zrównoważonego rozwoju Plastics Europe i jego firm członkowskich, zgodnie z unijnymi założeniami Zielonego Ładu i dążeniem do neutralności klimatycznej. Marco ten Bruggencate pogratulował swojemu poprzednikowi kluczowej roli jaką odegrał on we wspieraniu transformacji branży w kierunku zeroemisyjności i obiegu zamkniętego, m.in. promując odważne stanowiska branży tworzyw, do których zaliczyć należy wezwanie do wprowadzenia obowiązkowego celu UE dotyczącego zawartości recyklatów w opakowaniach z tworzyw sztucznych na poziomie 30% do 2030 r.

W ciągu ostatnich dwóch lat Dr Steilemann wspierał zwiększenie wysiłków na rzecz zapobiegania stratom granulatu tworzyw i przedostawania się go do środowiska, poprzez inicjatywę wprowadzenia procedury certyfikacyjnej europejskiego programu Operation Clean Sweep®, opracowywanej we współpracy z całym łańcuchem wartości tworzyw sztucznych. Zlecił także wykonanie niezależnego raportu „ReShaping Plastics: Drogi Dojścia do Cyrkularnego i Neutralnego Klimatycznie Systemu Wykorzystania Tworzyw Sztucznych w Europie” oraz nadzorował wdrożenie nowej identyfikacji wizualnej, łącznie z nową stroną internetową, zorientowanej wokół zrównoważonego rozwoju i lepiej odzwierciedlającej fundamentalne zmiany zachodzące zarówno w branży, jak i w Plastics Europe.

Świat nie może funkcjonować bez tworzyw sztucznych, szczególnie jeśli chcemy zapewnić zeroemisyjną przyszłość Europy – powiedział Dr Markus Steilemann. – Kontynuacja wykorzystania zasobów nieodnawialnych nieuchronnie prowadzi do klimatycznego kryzysu, zatem już teraz niezbędna jest efektywna współpraca pomiędzy naszą branżą, łańcuchem wartości tworzyw i prawodawcą. Przyspieszenie zmian systemowych w branży tworzyw sztucznych oraz współpraca na rzecz lepszych rozwiązań prawnych to warunek niezbędny, podobnie jak rozwój w zakresie inwestycji i innowacji. Plastics Europe niezmiennie ma tu istotną rolę do odegrania i życzę mojemu następcy Marco ten Bruggencate wielu sukcesów w pełnieniu nowej funkcji.

Jestem dumny z objęcia tej ważnej roli w tak ekscytującym i pełnym wyzwań dla branży momencie – powiedział Marco ten Bruggencate, nowy Prezes Plastics Europe. – Doskonale zdajemy sobie sprawę ze skali i złożoności transformacji naszej branży i mamy świadomość, jak kluczową rolę odgrywamy w zmniejszeniu emisji, redukcji odpadów oraz zwiększeniu cyrkularności. Realizując nasze ambitne założenia, zamierzamy nadal podejmować odważne decyzje i zajmować zdecydowane stanowiska, z naciskiem na konkretne działania. Nie mamy wpływu na wszystkie elementy zachodzących zmian, nie mamy także odpowiedzi na wszystkie otwarte pytania związane z wyzwaniami, z którymi aktualnie mierzymy się jako producenci, a także cały szeroko rozumiany system tworzyw sztucznych. Najważniejsza będzie współpraca wszystkich zainteresowanych stron. Bardzo mnie cieszy perspektywa współpracy z interesariuszami w celu realizacji prawdziwie zrównoważonej gospodarki tworzyw w Europie.

Marco ten Bruggencate rozpoczął pracę w Dow w 2000 roku, gdzie następnie zajmował różne stanowiska w Europie i USA. Przed objęciem roli Commercial Vice President Packaging & Specialty Plastics EMEA, pracował jako Global Strategy Director Polyurethanes, CAV & Construction, Global Business Director Building & Construction, a wcześniej również jako Global Business Director Construction Chemicals. Marco jest Holendrem, obecnie mieszka w Horgen (Szwajcaria). W Dow wspiera również integrację i różnorodność jako zastępca przewodniczącego Women’s Inclusion Network, oraz Executive Sponsor the Disability Employee Network w EMEAI.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.