Mastip LSR gorące kanały
Fot. Mastip

Mastip z nowościami dla przetwórców LSR na K 2022

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Mastip, nowozelandzki dostawca układów gorącokanałowych zaprezentuje wprowadzony niedawno pakiet produktowy, wspierający proces chłodzenia przetwarzanego materiału.

Firma podkreśla, że technologia formowania ciekłych silikonów, które są materiałami termoutwardzalnymi, zyskuje na popularności, jednak wielu producentów form i przetwórców zmaga się z problemem uzyskania jednolitego profilu chłodzenia na całym obszarze od wtryskarki do formy, w powtarzalnym procesie. Aby spełnić związane z tym oczekiwania rynku, Mastip wykorzystał ponad trzy dekady doświadczenia w dziedzinie formowania wtryskowego tworzyw termoplastycznych.

Najnowsza oferta oferta obejmuje innowacją konstrukcję: wyposażenie płyt formy, rozdzielacza i dysz w specjalne kanały chłodzące, dzięki którym przetwarzany materiał można utrzymywać w stanie nieutwardzonym tak długo, jak to możliwe – aż do momentu jego wpłynięcia w obszar podgrzewanych płyt z gniazdami formy, dla ostatecznego utwardzania. Ponadto, zastosowane zawory zamykające umożliwiają optymalną kontrolę nad cyklem wtrysku, gwarantując jednocześnie, że kanały przepływowe są wolne od utwardzonego materiału, co zapewnia każdorazowo doskonały przebieg cyklu, przekonuje Mastip.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.