Michelin fabryka opon Olsztyn rozdudowa hali Eiffage
Fot. mat. prasowe

Michelin Polska rozbudowuje fabrykę opon w Olsztynie

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Fabryka opon w Olsztynie działa nieprzerwanie już od 50 lat. Od 22 lat zakład produkcyjny należy do francuskiej firmy Michelin, która obecnie zatrudnia około 5 tysięcy osób i jest jednym z największych tego typu zakładów na świecie. Do dziś wyprodukowano w niej ponad 230 milionów opon.

W październiku 2021 roku Michelin wybrał Eiffage Polska Budownictwo (EPB) na generalnego wykonawcę projektu „SKY”. To nazwa budowy nowej hali produkcyjnej wraz ze wszystkimi pracami infrastrukturalnymi na terenie istniejącej fabryki opon. W obiekcie wytwarzana będzie mieszanka kauczuku butylowego niezbędnego do produkcji opon. Oprócz prac budowlanych EPB jako Generalny Wykonawca odpowiedzialny będzie za dostarczenie projektu wykonawczego hali wraz z uzbrojeniem terenu.

Realizacja projektu „SKY” pozwoli olsztyńskiej fabryce na bycie bardziej niezależną w zakresie produkcji półfabrykatów, co zwiększy konkurencyjność marki Michelin na rynku. Wierzymy, że przy współpracy z Eiffage uda nam się osiągnąć zamierzony cel – powiedział Michał Zdunkiewicz, szef projektu SKY w Michelin Polska.

Jednocześnie Michelin Polska powierzył Eiffage prace w ramach projektu „SANCHO”. Te dotyczą realizacji budowy hali produkcyjno-magazynowej na potrzeby produkcji mikronizowanych proszków gumowych (MRP) wraz z zapleczem socjalno-biurowym oraz towarzyszącą infrastrukturą.

Obiekty wchodzące w skład projektów „SANCHO” i „SKY” znajdują się w bezpośrednim sąsiedztwie. Zakończenie prac zaplanowano odpowiednio na jesień 2022 roku i początek 2023.

Eiffage Polska Budownictwo posiada znaczący dorobek w zakresie realizacji inwestycji przemysłowych. Mieliśmy już okazję realizować prace przy przebudowie zakładu Michelin w Olsztynie. Tym bardziej cieszy nas fakt, że dziś, po raz kolejny możemy przyczynić się do rozwoju jednego z największych zakładów produkcyjnych na świecie – skomentował Aleksander Semczuk, dyrektor regionu północnego i członek zarządu Eiffage Polska Budownictwo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.