Grupa Azoty nagroda IFA
Fot. mat. prasowe

Międzynarodowe wyróżnienie branżowe IFA dla Grupy Azoty

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Grupa Azoty – jeden z liderów branży nawozowo-chemicznej w Europie – została wyróżniona złotym medalem „Industry Stewardship Champion”.

Medal jest nadawany przez największe na świecie stowarzyszenie nawozowe International Fertilizel Association. Wyróżnienie zostało przyznane na podstawie testów wydajności IFA. Testy potwierdziły wiodącą pozycję Grupy w zakresie bezpieczeństwa, zdrowia i środowiska (Safety Health Enviroment).

W ramach testów wydajności badano bezpieczeństwo produkcji, emisję do środowiska i efektywność energetyczną. Przeprowadzone badania potwierdziły, że Grupa Azoty jest jednym ze światowych liderów w tym zakresie, a dodatkowo spełnia 12 zasad Safety Health Enviroment.

Wśród zasad znalazły się m.in.: leadership, czyli przywództwo i zaangażowanie w kwestie związane z bezpieczeństwem, zdrowiem i środowiskiem zarówno na etapie produkcji, dystrybucji, jak i sprzedaży, law compliance – zgodność z lokalnymi i międzynarodowymi normami oraz najlepszymi praktykami, procedure – czyli ustanowienie odpowiednich procedur gwarantujących, że bezpieczeństwo, zdrowie ani środowisko nie będą zagrożone pod wpływem działań Grupy w żadnym czasie ani miejscu. Pozostałe zasady to m.in. Zero Harm, Priority, Resources, Performance, Competence, Enhancement, Auditing, Information oraz Responsibility.

Wyróżnienie przyznane przez IFA to potwierdzenie tego, że Grupa Azoty prowadzi swoją działalność w sposób odpowiedzialny oraz bezpieczny. W naszej Grupie stosujemy światowe standardy oraz restrykcyjne przepisy w kontekście kwestii związanych z bezpieczeństwem, zdrowiem i środowiskiem, dlatego szczególnie cieszy nas to, że nasze działania zostały docenione przez organizację zrzeszającą największe nawozowe firmy na świecie. Jako spółka odpowiedzialna społecznie, nie tylko dostosowujemy się do obowiązujących przepisów, ale także prowadzimy szereg projektów ukierunkowanych na zwiększanie świadomości w zakresie aspektów środowiskowych. Jest to droga, którą będziemy iść także w kolejnych latach, a jej szczegóły przedstawimy w naszej nowej Strategii – powiedział dr Wojciech Wardacki, prezes zarządu Grupy Azoty.

Uroczystość wręczenia nagrody IFA odbyła się 20 listopada br. w Wersalu pod Paryżem. W imieniu Grupy Azoty, medal z rąk Mostafa Terrab, prezesa IFA oraz Yves Caprara, Przewodniczącego komitetu technicznego, bezpieczeństwa, zdrowia i ochrony środowiska IFA, odebrał Paweł Łapiński, Wiceprezes Zarządu Grupy Azoty S.A.

Czytaj również:  Kolejny milion na walkę z epidemią od Grupy Azoty

Grupa Azoty to zdecydowany lider w Polsce i jedna z kluczowych grup kapitałowych branży nawozowo-chemicznej w Europie. Grupa zajmuje drugą pozycję w Unii Europejskiej w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, plastyfikatory czy biel tytanowa mają równie silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując swoje zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Grupa prowadzi również działalność na skalę międzynarodową. Do jej zagranicznych aktywów należy działająca w sektorze tworzyw sztucznych, spółka ATT Polymers z siedzibą w niemieckim Guben oraz Grupa COMPO EXPERT z zakładami w niemieckim Krefeld i hiszpańskim Vall d’Uixó, jeden z czołowych podmiotów światowego rynku nawozów specjalistycznych dla odbiorców profesjonalnych, którą Grupa Azoty przejęła w 2018 r. Silnym impulsem do dalszego rozwoju Grupy ma być również realizowana w Policach budowa zintegrowanego kompleksu chemicznego o nazwie „Polimery Police”, obejmującego instalację do produkcji propylenu, instalację do produkcji polipropylenu, terminal przeładunkowo-magazynowy (gazoport), infrastrukturę logistyczną oraz odpowiednie instalacje pomocnicze. Ukończenie projektu planowane jest w 4 kw. 2022 roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *