200 PLN
Do rozdysponowania będzie ponad 1,1 miliarda złotych.

Miliard na rozwój – ruszają nowe konkursy POIR

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Ostatni piątek wakacji to dzień ogłoszenia nowych konkursów z programu Inteligentny Rozwój.

W sumie do rozdysponowania będzie ponad 1,1 miliarda złotych. Ze środków unijnych będą mogli skorzystać przedsiębiorcy, jednostki naukowe, w tym także realizujące projekty w miastach średnich.

Innowacje to inwestycje, a inwestycje to rozwój. Dlatego nie oszczędzamy środków na prace badawczo-rozwojowe i wspieramy przedsiębiorców – mówiła wiceminister Małgorzata Jarosińska-Jedynak.

W ramach „Badań na rynek” zostały ogłoszone trzy konkursy dla przedsiębiorców. Dzięki nim możliwe będzie wsparcie projektów realizowanych przez mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Pieniądze będzie można przeznaczyć na wdrożenie wyników prac badawczo-rozwojowych, prowadzących do uruchomienia produkcji innowacyjnych produktów i usług lub wdrożenia w firmie innowacyjnych procesów technologicznych.

Pula konkursu ogólnego wynosi 850 milionów złotych. W konkursie dedykowanym MŚP zainteresowanym realizacją projektu w miastach średnich do rozdysponowania jest 200 milionów złotych. Są też środki na projekty na rzecz dostępności – na realizację tego konkursu przeznaczono 50 milionów złotych. Jego celem jest stworzenie nowego lub ulepszonego produktu, który istotnie przyczyni się do zwiększenia dostępności.

Wnioski we wszystkich trzech konkursach będzie można składać od 1 do 31 października 2019 r. Organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości. Oprócz tego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju wspólnie z samorządem województwa śląskiego, oferuje nowy konkurs na projekty badawczo-rozwojowe dla konsorcjów jednostek naukowych i przedsiębiorstw.

Zgodnie z regulaminem, aby móc starać się o dofinansowanie, przynajmniej jedno przedsiębiorstwo w konsorcjum musi mieć siedzibę lub oddział na obszarze województwa śląskiego i wskazać to województwo jako miejsce realizacji projektu.

Budżet tego konkursu to 43 miliony złotych. Pozyskane wsparcie będzie można przeznaczyć na finansowanie badań przemysłowych dotyczących tematyki określonej w ramach Wspólnego Przedsięwzięcia. Wnioski będzie można składać od 30 września 2019 r. do 29 stycznia 2020 r.

Więcej na ten temat na stronie www.poir.gov.pl oraz funduszeeuropejskie.gov.pl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.