Conair MoistureMinder
Fot. Conair

Moisture Minder sprawdzi skuteczność suszenia

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Moisture Minder – nowy system firmy Conair na bieżąco mierzy poziom wilgotności przetwarzanego tworzywa, sygnalizując najdrobniejsze odchylenia od wprowadzonych ustawień.

Przetwórcy tworzyw sztucznych zaniepokojeni problemami z jakością niedosuszonego materiału mogą teraz w czasie rzeczywistym upewnić się, że suszarka prawidłowo wykonała swoje zadanie. Moisture Minder wykrywa wilgotność resztkową na poziomie zaledwie 10 ppm w szerokim zakresie polimerów, przy przepustowości od 9 kg/godz. do ponad 2,2 ton/godz. Zainstalowany na wylocie leja suszącego, pasuje do nowych instalacji lub może być przystosowany do istniejących systemów. Urządzenie mierzy wilgotność materiału w sposób ciągły, a ustawienia można skonfigurować tak, by po przekroczeniu określonej wartości uruchamiał się alarm. Wszystkie odczyty są przechowywane w postaci trendów historycznych, dzięki czemu szybko można rozpoznać niekorzystną zmianę i skorygować sterowanie operacją suszenia. Zapisy te można również wykorzystać do walidacji procesu, potwierdzając, że części zostały wyprodukowane w akceptowalnych warunkach.

Dla zwiększenia efektywności, Moisture Minder może być stosowny w połączeniu z innym systemem Conair o nazwie Drying Monitor, który zapewnia najwcześniejsze możliwe wskazanie odstępstw od zadanych wartości: umieszczona pionowo w leju suszącym sonda mierzy temperaturę na wielu poziomach złoża suszonego materiału, wykrywając anomalie, które mogą skutkować wyższym od akceptowalnego poziomem wilgoci w żywicy opuszczającej lej kilka godzin później.

Moisture Minder jest dostępny w dwóch modelach: jednostka M5 wykrywa poziom wilgoci w obszarze od 10 do 1000 ppm, podczas gdy M10 śledzi zakres od 300 do 3000 ppm. Oba czujniki są całkowicie elektryczne, bez ruchomych części do wymiany. Działanie jest pasywne, więc nie ma wpływu na tempo produkcji. Kalibracja i czyszczenie należą jedyne do regularnych prac konserwacyjnych. Sterowanie za pomocą ekranu dotykowego umożliwia konfigurację i monitorowanie do ośmiu lejów suszących. Użytkownicy mogą komunikować się z Moisture Minder za pomocą protokołu ModBus TCP/IP lub opcjonalnie za pomocą OPC UA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.