Mölnlycke otwiera fabrykę rękawic w Malezji
Fot. mat. prasowe

Mölnlycke otwiera fabrykę rękawic w Malezji

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Mölnlycke, szwedzki dostawca rozwiązań dla służby zdrowia, otwiera trzecią fabrykę produkującą rękawice chirurgiczne w Malezji w ramach planu zwiększenia zdolności produkcyjnych w regionie.

Obiekt o wartości 48,5 mln USD w Kulim w Malezji jest w wyposażony w najnowocześniejszą zautomatyzowaną produkcję i pakowanie rękawic. Według Mölnlycke, zakład ma stworzyć 400 nowych miejsc pracy i ma „znacznie zwiększyć” zdolność produkcyjną grupy w zakresie rękawic chirurgicznych.

Będąc na dobrej drodze do dekarbonizacji wszystkich fabryk Mölnlycke, firma inwestuje w rozwiązania, które obniżą jej emisję CO2 również w tym zakładzie. Zastosowano tu na przykład panele słoneczne dostarczone przez Engie i systemy zarządzania ściekami firmy Veolia. Produkcja rękawic medycznych wymaga dużych nakładów energii i zużycia wody. Dzięki systemom opracowanym przez Veolię, oczekuje się, że zużycie wody zostanie lokalnie zmniejszone nawet o 50 procent.

Mölnlycke jest wiodącym na świecie dostawcą produktów i rozwiązań medycznych, dzięki którym pracownicy służby zdrowia osiągają lepsze rezultaty w swojej pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *