MuCell dla całej branży wytłaczania z rozdmuchem

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Spółka MuCell Extrusion LLC przyznała firmie Trexel, ze skutkiem natychmiastowym, prawa do oferowania technologii mikrokomórkowego spieniania tworzyw termoplastycznych MuCell na całym rynku wytłaczania z rozdmuchem.

Do tej pory aplikacje wykorzystujące tę metodę w procesie rozdmuchu były dostępne jedynie dla przemysłu motoryzacyjnego. Klauzula o zakazie konkurencji stała się częścią umowy, gdy przed laty Trexel sprzedał swoją działalność w zakresie wytłaczania angielskiej firmie Zotefoams, spółce macierzystej MuCell Extrusion. Zotefoams i Trexel założyli MuCell Extrusion w 2008 roku, aby rozszerzyć zastosowanie technologii MuCell poza proces formowania wtryskowego. Sama technologia spieniania mikrokomórkowego została opracowana pod koniec lat 70. ubiegłego wieku przez naukowców z Massachusetts Institute of Technology.

W ostatnich latach Trexel skoncentrował się na zastosowaniach formowania wtryskowego opakowań, tymczasem rynek coraz częściej oczekuje naszej technologii MuCell dla produktów wytłaczanych z rozdmuchem. Skłoniło nas to do zawarcia nowej umowy z MuCell Extrusion – wyjaśnił dyrektor generalny Trexel, Brian Becharda.

Cieszymy się, że zawarliśmy tę umowę, dzięki której firma Trexel będzie mogła oferować szerszą gamę aplikacji wytłaczania z rozdmuchem, ponieważ MuCell Extrusion ponownie koncentruje się na zastosowaniach wytłaczanych arkuszy i folii – skomentował David Stirling, dyrektor generalny Grupy Zotefoams, do której należy MuCell Extrusion.

Technologia MuCell wspiera elastyczność projektowania i oszczędność kosztów, umożliwiając produkcję części z tworzywa sztucznego o grubości ścianek zoptymalizowanej pod kątem funkcjonalności, a nie procesu formowania. Kombinacja niższej gęstości z procesem projektowania skupionym na funkcjonalności może skutkować ponad 20-proc. oszczędnością materiału i wagi detalu. Korzyści w zakresie kosztów i przetwarzania doprowadziły do szybkiego upowszechnienia się procesu MuCell w sektorach motoryzacyjnym, elektronicznym, medycznym, opakowaniowym i konsumpcyjnym. Przy okazji warto dodać, że Trexel oferuje również system TecoCell – technologię spieniania chemicznego, która zapewnia jednolitą strukturę mikrokomórkową części formowanych wtryskowo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.