180 mln zł na badania z zakresu technologii tworzyw sztucznych. Fot. BASF SE

NCBiR ogłasza konkurs Szybka ścieżka „Tworzywa sztuczne”

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Narodowe Centrum Badań i Rozwoju zaprasza do udziału w konkursie „Szybka ścieżka”, skierowanego do branży tworzyw sztucznych.

Konkurs skierowany jest do podmiotów planujących realizację projektów B+R z zakresu technologii tworzyw sztucznych. Na konkurs zostało przeznaczone 180 mln zł, w tym 36 mln PLN na projekty realizowane w województwie mazowieckim oraz 144 mln PLN na projekty realizowane w pozostałych województwach.

Dofinansowanie w konkursie można uzyskać na realizację badań przemysłowych, prac rozwojowych (obowiązkowych w projekcie) oraz prac przedwdrożeniowych. Projekty mogą być realizowane na terenie całego kraju.

W konkursie mogą wziąć udział przedsiębiorstwa i ich konsorcja (również z jednostkami naukowymi). Liderem konsorcjum musi być przedsiębiorstwo.

Złożone wnioski będą podlegały weryfikacji warunków formalnych oraz ocenie, zgodnie z kryteriami zmienionymi 26 czerwca br. Obecnie kryteria dopuszczają szerszy zakres poprawy projektu w trakcie oceny niż w poprzednich konkursach „Szybkiej ścieżki”.

NCBiR przyjmuje wnioski w terminie od 2 września do 15 listopada 2019 r.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.