Neste siedziba firmy
Fot. Neste

Neste będzie monitorować swoje polimery i chemikalia

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Fińska firma Neste planuje monitorować rynkową obecność swoich polimerów i chemikaliów za pomocą oprogramowania opracowanego przez holenderską firmę informatyczną Circularise.

Aplikacja bazuje na technologii blockchain, wykorzystującej tzw. model cyfrowego bliźniaka dla materiałów fizycznych, aby umożliwić śledzenie łańcucha dostaw. Rozwiązanie pozwala łatwo ustalić, skąd pochodzi dany materiał oraz jak i gdzie został przetworzony. Holenderska firma opracowała 7-etapowy proces umożliwiający pełną identyfikowalność surowców. Circularise od trzech lat współpracuje z niemieckimi producentami żywic Domo i Covestro, aby przyspieszyć ten proces.

Firmy Neste i Circularise ogłosiły również, że będą dalej rozwijać cyfrowe rozwiązania umożliwiające śledzenie przepływu materiałów odnawialnych i pochodzących z recyklingu, w celu poprawy przejrzystości w całym łańcuchu wartości. Warto również dodać, że Neste, największy na świecie producent ekologicznego paliwa lotniczego i odnawialnego oleju napędowego, pracuje obecnie nad procesem chemicznego recyklingu odpadów z tworzyw sztucznych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.