Nestlé wspiera Science Challenge Day

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

27 października na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się Science Challenge Day – wydarzenie organizowane w ramach programu PlasticRE przez SciTechGroup i wspierane przez Nestlé Polska, Partnera Strategicznego projektu.

Podczas całodniowego maratonu innowacji osoby, które chciałyby się zaangażować w ochronę środowiska, będą mogły sprawdzić, czy ich pomysły zmierzające do zredukowania, a może nawet zlikwidowania, problemu plastiku na świecie, mają w sobie potencjał biznesowy.

Planowany na ostatnią sobotę października, Science Challenge Day to szansa dla naukowców, wynalazców i studentów, a także firm i ekostartupów, mających pomysły na to, jak sprawić, aby wokół nas było mniej odpadów z tworzyw sztucznych. Dzięki udziałowi w wydarzeniu uczestnicy zyskują szansę na udział w procesie preakceleracji o wartości 10 000 Eur w ramach SciTech Fund. To zatem realna szansa na przetestowanie swojej idei w realiach biznesowych, jej dalszy rozwój, a może nawet założenie własnego biznesu.

Prezentacje pomysłów będą odbywały się w 6 kategoriach:

  • REdesign: rozwój nowych materiałów mających potencjał do zastąpienia plastiku;
  • REinvent: technologie i procesy skracające czas biodegradacji;
    REcycle: technologie i procesy recyklingu;
  • REduce: zwiększenie efektywności procesów produkcyjnych, zmniejszenie ilości użytego plastiku/ odzyskiwanie odpadów produkcyjnych;
  • REuse: wykorzystanie składników odnawialnych/ naturalnych w produkcji plastiku;
  • REthink: rozwiązania podnoszące społeczną świadomość znaczenia redukcji/ eliminacji plastiku z ekosystemu.

Aby uczestniczyć w wydarzeniu, wystarczy zarejestrować swój pomysł na www.sciencechallengeday.eu.

Wspierając wydarzenie we Wrocławiu, Nestlé kontynuuje działania zmierzające do realizacji deklaracji o zmniejszeniu ilości plastiku w środowisku. Zgodnie z nią, do 2025 roku firma planuje wprowadzić opakowania w 100% nadające się do recyklingu lub takie, które będzie można ponownie wykorzystać. Z kolei w ramach Europejskiej Federacji Wód Butelkowanych (EFBW) – wraz z innymi producentami wody, Nestlé zobowiązało się, aby do 2025 r. w Unii Europejskiej zbieranych było 90% wszystkich butelek PET, a co najmniej 25% odzyskanego tworzywa wykorzystywano do produkcji nowych. Deklaracja ta przewiduje również wprowadzanie innowacji i inwestowanie w ekoprojekty oraz badania nad sztucznymi materiałami powstałymi z tworzyw niekopalnych. Wrocławski Science Challenge Day jest więc także sposobem, na wywiązanie się i z tego zobowiązania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.