PIO Waclaw Wasiak

Nie żyje Wacław Wasiak, wieloletni dyrektor PIO

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

W dniu 22 czerwca zmarł Wacław Wasiak, wieloletni, zasłużony dyrektor generalny Polskiej Izby Opakowań.

Wacław Wasiak był wybitnym specjalistą i wielkim entuzjastą opakowań. Za swoje osiągnięcia został odznaczony wieloma odznaczeniami państwowymi. W 2017 roku otrzymał tytuł „Zasłużony dla Przemysłu Opakowań”.

Wacław Wasiak był autorem ponad stu monografii, artykułów, analiz i raportów o przemyśle i rynku opakowań. Był też organizatorem wielu konferencji branżowych i kongresów, przez swoją działalność stając się znanym i znaczącym popularyzatorem wiedzy o opakowaniach. Pełniąc rolę dyrektora Polskiej Izby Opakowań przez wiele lat był nie tylko przedstawicielem, ale przede wszystkim przyjacielem ludzi branży opakowaniowej, chętnie wspierającym ich rozwój, dzielącym się swoją rozległą wiedzą i bogatym doświadczeniem. Dał się poznać jako wybitny specjalista w obszarze materiałów opakowaniowych, opakowań oraz gospodarki i zarządzania w tym zakresie.

Był absolwentem Wydziału Lotnictwa Politechniki Warszawskiej. Pełnił szereg odpowiedzialnych funkcji. Był konstruktorem lotniczym w WSK w Mielcu, Dyrektorem Generalnym w Ministerstwie Nauki i Techniki oraz Ministerstwie Edukacji, przedstawicielem polskich organizacji naukowych za granicą, a także dyrektorem Ośrodka Przetwarzania Informacji (OPI). Przez wiele lat Ś.P. mgr inż. Wacław Wasiak był też konsultantem w COBRO – Instytucie Badawczym Opakowań w Warszawie.

Rodzinie i Przyjaciołom Pana Wacława składamy najszczersze kondolencje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *