Niemcy: przejęcie producenta urządzeń do recyklingu

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Firma Hillenbrand, właściciel marek Coperion, Milacron i Mold-Masters przejmie Herbold Meckesheim – doświadczonego producenta urządzeń do mycia, separacji, suszenia, rozdrabniania odpadów.

Firma Hillenbrand z USA przeznaczy 79 mln euro na zakup aktywów dostawcy sprzętu recyklingowego, niemieckiej firmy Herbold Meckesheim. Inwestycja pozwoli skierować do podmiotów zajmujących się recyklingiem ofertę zintegrowanego rozwiązania w zakresie produkcji zrównoważonych surowców. Zgodnie z oczekiwaniami, transakcja ma zostać zamknięta w czwartym kwartale fiskalnym tego roku, z zastrzeżeniem zatwierdzenia przez organy regulacyjne.

Herbold, z rocznymi przychodami przekraczającymi 50 mln euro, stanie się częścią segmentu Advanced Processing Solutions (APS), do której należą już Coperion i Rotex. Segment APS koncentruje się na zaawansowanych rozwiązaniach z zakresu przetwórstwa przemysłowego oraz produkcji części dla rynku wtórnego i usług posprzedażowych dla różnych rynków końcowych i zastosowań. Technologie, do których dostęp uzyska Hillenbrand, są wysoce komplementarne wobec produktów marki Coperion.

Przejęcie firmy Herbold Meckesheim umacnia naszą pozycję na rynku recyklingu, który ma długoterminowe perspektywy wzrostu za sprawą makro-popytu na ekologiczne tworzywa sztuczne i bardziej zrównoważone rozwiązania. Strategiczne połączenie z portfolio marki Coperion pozwoli oferować naszym klientom kompletne rozwiązania w zakresie recyklingu, wspierane wdrożeniem modelu operacyjnego Hillenbrand oraz wykorzystaniem naszych globalnych możliwości sprzedaży i usług – powiedział Kim Ryan, prezes i dyrektor generalny amerykańskiej firmy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.