Virginia Janssens
Fot. mat. prasowe

Nowe kierownictwo stowarzyszenia PlasticsEurope

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Virginia Janssens została powołana na stanowisko Dyrektor Zarządzającej stowarzyszenia PlasticsEurope.

PlasticsEurope europejskie stowarzyszenie producentów tworzyw sztucznych powołało Virginię Janssens na stanowisko Dyrektor Zarządzającej. Virginia Janssens, która 16 marca br. rozpocznie pracę w PlasticsEurope, od 2012 r. była Dyrektorem Zarządzającym w europejskiej organizacji zrzeszającej producentów opakowań EUROPEN (European Organization for Packaging and the Environment).

Cieszymy się bardzo, że Virginia Janssens dołączy do nas. Jej ekspertyza, kompetencje oraz zdolności przywódcze są kluczowe dla przyszłości PlasticsEurope – powiedział Javier Constante, Prezes PlasticsEurope i Wiceprezes firmy Dow, uzupełniając: – Virginia wnosi doświadczenie w dziedzinie zrównoważonego rozwoju i współpracy z firmami z łańcucha wartości branży, które będzie nieocenione do osiągnięcia wspólnych zrównoważonych celów branży i jej interesariuszy.

Z kolei Virginia Janssens zapewniła: – Jestem zaszczycona objęciem stanowiska Dyrektor Zarządzającej PlasticsEurope. Z otwartością, poczuciem odpowiedzialności i świadomością wyznaczonego celu będę reprezentować przemysł, który jest nastawiony na innowacyjność chcąc wyjść naprzeciw wyzwaniom i zapotrzebowaniu sektora branż powiązanych wykorzystujących tworzywa. Stowarzyszenie PlasticsEurope, wspierając tę transformację przemysłu tworzyw, ułatwia i przyspiesza poszukiwanie zrównoważonych rozwiązań poprzez pracę z, na rzecz i w imieniu swoich organizacji członkowskich i ich partnerów. Znajdujemy się w przededniu nowej ery dla tworzyw, w której pozytywny wkład tych materiałów na rzecz klimatu i społeczeństwa powinien zostać wykorzystany i doceniony.

Virginia Janssens zdobyła doświadczenie w Brukseli pracując jako konsultant ds. public affairs i public relations dla wielu organizacji z sektora ochrony środowiska, spożywczego, chemicznego i energetycznego, zanim podjęła pracę jako menedżer ds. spraw europejskich (w styczniu 2010 r.) w organizacji EUROPEN. Ukończyła studia na wydziale nauk politycznych i społecznych w Katolickim Uniwersytecie w Leuven (Belgia) oraz na kierunku zarządzania międzykulturowego w Wyższej Katolickiej Szkole Zarządzania ICHEC w Brukseli.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.