Envases Universales México magazyn
Fot. Envases Universales México

Nowa instalacja do mycia płatków PET bottle-to-bottle

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Firma PREVIERO – SOREMA dostarczyła nową linię do mycia płatków rPET do meksykańskiemu przedsiębiorstwu recyklingowemu Envases Universales México.

Celem inwestycji było zwiększenie zdolności produkcyjnych firmy Envases Universales México w zakresie produkcji płatków rPET do zastosowań spożywczych. Nowa linia produkuje do 9000 kilogramów na godzinę czystego płatka PET pochodzącego z butelek pokonsumpcyjnych ze zbiórki odpadów komunalnych. Nowa linia pozwala na zwiększenie udziału płatka rPET w produkcji pojemników, preform i butelek PET.

Nowa instalacja do mycia płatków PET z butelek firmy SOREMA jest najnowocześniejszą instalacją tego typu nie tylko w samym Meksyku, ale na rynku światowym. Instalacja składa się z takich modułów jak: automatyczne podawanie, mycie wstępne, usuwanie etykiet (delabeling), mielenie na mokro, mycie na gorąco, flotacja, płukanie i suszenie. Linia wyposażona jest również w niezwykle precyzyjne separatory i detektory, pozwalające na sortowanie zarówno materiału jak i koloru płatków. Ponadto linia jest wyposażona w cyfrowy system nadzoru SOREMA SCADA 4.0, umożliwiający efektywne sterowanie lokalne i zdalne.

W ramach realizacji kompletnej linii do mycia płatków PET firma SOREMA dostarczyła również oczyszczalnie wody procesowej typu fizyko chemicznego z wysokowydajnym systemem odsączania szlamu, minimalizującym koszty utylizacji osadów procesowych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.