battenfeld-cincinnati twinex93
Nowe wtryskarki bazują na modelach serii twinEX. Fot. battenfeld-cincinnati

Nowa seria wytłaczarek dla branży recyklingu PVC

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Firma battenfeld-cincinnati wychodzi naprzeciw rosnącemu zapotrzebowaniu na wyższe przepustowości i większą elastyczność w zakresie przetwarzanych materiałów.

Podczas najnowszej edycji targów K w Dusseldorfie (19-26 października) jeden z czołowych dostawców linii ekstruzyjnych zaprezentuje premierowo model z nowej serii równoległych przeciwbieżnych wytłaczarek dwuślimakowych aglomEX, przeznaczony do granulacji odpadów. Cała seria obejmuje kilka rozmiarów maszyn w dwóch wariantach – z elektrycznie napędzaną regulacją tzw. szczeliny ścinania (EMS) lub bez niej. Specjalna konstrukcja wytłaczarki tworzy między ślimakiem a cylindrem lukę, której rozmiar można zmieniać, sterując położeniem cylindra względem ruchomego ślimaka, co pozwala ustawić żądaną szybkość procesu ścinania.

Jak podkreśla battenfeld-cincinnati, modele aglomEX mają uniwersalne zastosowanie, spełniają wymagania przemysłu dotyczące wysokiej wydajności i przetwarzania materiałów poużytkowych (PCR), a ponadto są zaprojektowane z optymalnym dostępem dla łatwego czyszczenia i intuicyjną obsługą za pomocą nowoczesnego systemu sterowania. Jednostki przetwarzające bazują na sprawdzonych modelach maszyn z serii twinEX, z pewnymi różnicami. Model aglomEX ma długość przetwarzania 34 D zamiast 28, a aglomEX z EMS – 28 D zamiast 22. Dzięki temu wytłaczarki oferują o około 20 proc. wyższą wydajność niż poprzednie modele przeznaczone do obróbki PVC, przekonuje producent. Z rozmiarami ślimaka 93, 114 i 135 modele aglomEX osiągają wydajność do 1500 kg/h. Są przystosowane zarówno do przetwarzania suchej mieszanki, jak i recyklingu odpadów PCR, np. z systemu zbiórki zużytych okien Rewindo.

Dla obsługi szczególnie zróżnicowanej gamy materiałów PVC zaleca się wybór aglomEX z EMS. System regulacji szczeliny ścinania napędzany silnikiem elektrycznym nadaje się do przetwarzania szerokiego zakresu mieszanek, zarówno miękkich, jak i twardych, zapewniając optymalne uplastycznienie szerokiej gamy suchych mieszanek i formulacji przy użyciu tej samej pary ślimaków. System można bezstopniowo dostosowywać do różnych gatunków tworzyw w trakcie procesu. Zaletą dla operatora jest brak czasochłonnej i kosztownej operacji przezbrajania. Modele aglomEX z EMS są dostępne w rozmiarach 114 i 135 mm, wydajnością do 2000 kg/h.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.