KD Feddersen BIO-FED M·VERA
Tacki na truskawki w procesie głębokiego tłoczenia: przykładowe zastosowanie typów M·VERA® GP. Fot. mat. prasowe

Nowe biokompandy do wytłaczania i głębokiego ciągnienia

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Biopochodne i biodegradowalne materiały M·VERA® na opakowania na kosmetyki, żywność i produkty non-food.

Opakowanie decyduje o pierwszym wrażeniu klienta o produkcie. Wygląd opakowania często decyduje o zakupie. Oprócz aspektów czysto wizualnych, opakowanie spełnia również ważne funkcje, takie jak ochrona towaru przed uszkodzeniem i zanieczyszczeniem. Jednak wiele opakowań ma tylko krótki cykl życia i nie są one już potrzebne po zakupie towaru. Dlatego zapotrzebowanie na zrównoważone materiały w tym obszarze stale rośnie.

Firma BIO-FED z Kolonii opracowała materiały typu M·VERA® GP4001, GP4003 i GP4005 na opakowania sztywne, które są łatwe do wytłaczania. Dzięki jednolitemu profilowi grubości ścianki można je również dobrze przetwarzać w procesie głębokiego tłoczenia, a ich właściwości mechaniczne są porównywalne z konwencjonalnymi tworzywami sztucznymi.

W razie potrzeby biokompandy z asortymentu M·VERA® można łączyć w wielowarstwową strukturę w celu poprawy profilu właściwości w zakresie mechaniki, optyki lub funkcji barierowej.

Pierwsze testy wykazały, że M·VERA® GP4001 nadaje się między innymi na głęboko tłoczone kapsułki kawy. Ponieważ materiał do grubości ścianki 1,1 mm posiada certyfikat OK compost INDUSTRIAL (EN 13432) wydany przez TÜV AUSTRIA Belgium, a poza tym jest wykonany w ok. 70% z surowców odnawialnych, może przyczynić się do redukcji śladu węglowego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *