Nowy sposób na odpady z folii wielowarstwowych

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Covestro zaprezentuje podczas targów K 2022 nową technologię wspierającą recykling wielowarstwowych struktur foliowych laminowanych klejem poliuretanowym.

Uznawane za niezbędne w życiu codziennym, wielowarstwowe materiały foliowe umożliwiają higieniczne i bezpieczne przechowywanie żywności. Jednak ich podatność na recykling bywa problematyczna. Może to zmienić nowa technologia, którą Covestro zaprezentuje podczas nadchodzących targów K 2022 w Dusseldorfie.

Po wycofaniu folii z użycia jej sklejone warstwy są trudne do rozdzielenia, co skutkuje znacznie niższym współczynnikiem recyklingu niż w przypadku innych rozwiązań opakowaniowych. Problem został zidentyfikowany przez firmę Covestro, która opracowała proces możliwy do wykorzystania przez producentów i recyklerów opakowań. W przypadku wielowarstwowych struktur foliowych laminowanych klejem poliuretanowym (PU) odpowiednie materiały można oddzielić od siebie dzięki nowej technologii, w której specjalny środek separujący, opracowany na bazie naturalnych składników i wody, osłabia siłę wiązania.

Proces ten oferuje producentom opakowań i podmiotom zajmującym się przetwórstwem odpadów dużą przewagę. Nasza wiedza pomaga im lepiej wykorzystać wartość rezydualną ich opakowań, a tym samym udostępnia więcej materiałów przemysłowi recyklingowemu. Dzięki takim projektom przybliżamy się do realizacji naszej wizji korporacyjnej: urzeczywistnienia gospodarki o obiegu zamkniętym. W tym celu współpracujemy z partnerami z wielu różnych dziedzin i branż, zawsze szukając sposobu, w jaki nasze produkty i technologie mogą pomóc innym firmom osiągnąć zamierzone cele w tym zakresie – powiedział Thomas Fait, menedżer ds. rozwoju biznesu w dziale klejów Covestro.

W dniach 19-26 października firma premierowo zaprezentuje technologię, poszukując potencjalnych partnerów z branży opakowań i recyklingu, którzy pomogą w dalszym rozwoju procesu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.