Fot. mat. prasowe

Nowy system materiałów utwardzanych opracowany do produkcji kółek

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Koncern LANXESS wprowadził na rynek nowy system materiałów Adiprene LFM C525 utwardzanych za pomocą związku Vibracure 2101 opracowany na potrzeby najbardziej wymagających zastosowań w produkcji kółek.

Prepolimer oparty na polikaprolaktonie zapewnia doskonałe właściwości użytkowe i dynamiczne, takie jak wysoka wytrzymałość na rozdarcia, znakomita odporność na ścieranie i zmęczenie materiału. Niezawodność tych zróżnicowanych systemów oraz ich właściwości zostały poddane badaniom, w których koncern LANXESS porównał swoje materiały z najwyższymi standardami określonymi dla produkcji kółek poliuretanowych.

Udowodnione osiągi oraz kreowanie wartości

Adiprene o niskiej zawartości wolnego (LF) metylenodifenylo diizocyjanianu (MDI) C525 jest prepolimerem na bazie polikaprolaktonu o zawartości wolnego MDI nieprzekraczającej 1%. W przypadku utwardzania związkiem Vibracure 2101 system zapewnia materiał o twardości 96 w skali Shore’a A. Można również otrzymać elastomery o mniejszej twardości, stosując różne warianty związku Vibracure 2101. Badania przeprowadzono dla różnych obciążeń, prędkości i geometrii kółek, zgodnie z normami branżowymi ISO. Ostatecznie wykazano, że system działa zgodnie z najwyższym standardem branżowym, zapewniając nie tylko świetną dynamikę, ale również mniejsze tarcie toczne, co umożliwia zaoszczędzenie energii. Prepolimer Adiprene LFM C525 nie tylko zapewnia świetne osiągi, ale również łatwo poddaje się obróbce, potrzebując średnio od 16 do 24 godzin dotwardzania w temp. 115–120°C. Zachowuje ponadto stabilność w temperaturze pokojowej przez okres około 36 miesięcy.

Zróżnicowane rozwiązania na bazie związków o niskiej zawartości wolnego MDI

Ten poliuretanowy system jest wyjątkowym rozwiązaniem opracowanym przez koncern LANXESS, natomiast technologia niskiej zawartości wolnych izocyjanianów (technologia LF) ułatwia zastosowanie zróżnicowanego środka utwardzającego. Zastosowanie technologii LF pozwala uniknąć tworzenia się „gwiazdek”, czyli kryształków o takim kształcie powstających wewnątrz elastomeru w wyniku wytrącania środka utwardzającego. Oprócz prostszej obsługi i doskonałych osiągów, zastosowanie technologii LF zapewnia również niezrównane korzyści pod względem bezpieczeństwa i higieny pracy osobom zajmującym się przetwarzaniem tego produktu.

Kompletne rozwiązanie dla branży produkcji kółek

Koncern LANXESS, mając na uwadze bogactwo zastosowań kółek, opracował inne systemy polikaprolaktonów o niskiej zawartości wolnego MDI w oparciu o różne kombinacje środków utwardzających, co umożliwia osiągnięcie twardości o wartości od 88 do 96 w skali Shore’a A. Koncern LANXESS wykorzystał doświadczenia gromadzone w trakcie wielu lat pracy nad różnymi preparatami przeznaczonymi do zastosowania w kółkach do opracowania predykcyjnego narzędzia do modelowania. Narzędzie to z dobrą dokładnością przewiduje pracę kółek w danym zastosowaniu. Dzięki temu LANXESS może wesprzeć swoich klientów w ocenie zastosowania Adiprene LFM C525 w kółkach o różnych konstrukcjach lub przy różnych obciążeniach i prędkościach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.