Terminal przeładunkowy PEKAES w Opolu
Fot. mat. prasowe

Nowy terminal PEKAES w Opolu

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

PEKAES, rozwijając swoją sieć dystrybucyjną, uruchamia nowoczesny terminal przeładunkowy w Opolu.

Atuty terminalu to optymalnie dopasowana do operacji powierzchnia, nowoczesna infrastruktura oraz doskonała lokalizacja w pobliżu autostrady biegnącej w kierunku Katowic i Wrocławia. Pierwsze transporty z nowego terminalu wyruszyły już do odbiorców z województwa opolskiego i śląskiego.

Rosnący popyt na usługi logistyczne sprawia, że PEKAES rozbudowuje swoje terminale dystrybucyjne i przenosi je do nowych lokalizacji. Po Kielcach i Legnicy, Spółka ogłosiła oddanie do użytku kolejnego obiektu, w Opolu przy ulicy Partyzanckiej 95. Do nowej lokalizacji przeniesiono również Oddział PEKAES Opole.

Nowy terminal PEKAES wyposażony jest w nowoczesną infrastrukturę doków, ramp załadunkowych oraz bram umożliwiających wjazd na rampę i załadunek z poziomu zero. Terminal rozpoczął działalność operacyjną 31 października br.

Potrzebowaliśmy większej powierzchni terminalowej w związku z szybko rosnącym popytem na usługi dystrybucji drobnicowej w tej części kraju. Nasz dotychczasowy terminal był już zbyt mały w stosunku do skali operacji realizowanych w Opolu. Teraz, dzięki dobrze rozbudowanej sieci terminali, możemy skrócić czas dostaw zarówno krajowych, jak i międzynarodowych przesyłek drobnicowych, a także zwiększyć częstotliwość naszych linii eksportowych i importowych na wybranych kierunkach – powiedział Maciej Bachman, Prezes Zarządu PEKAES.

PEKAES sukcesywnie rozwija infrastrukturę krajowej sieci dystrybucyjnej. W tym roku Spółka uruchomiła nowoczesne terminale w Białymstoku, Bydgoszczy, Kielcach, Legnicy, a 31 października również w Opolu.

Łącznie PEKAES posiada 19 terminali dystrybucyjnych, które zapewniają sprawną dystrybucję ładunków drobnicowych na terenie Polski, jak i Europy.

Prezes Grupy PEKAES zapowiada kolejne inwestycje i dalszą rozbudowę krajowej sieci dystrybucyjnej już w styczniu przyszłego roku.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *