Nowy zakład recyklingu „hybrydowego” we Francji

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Powstanie największy we Francji zakład recyklingu „hybrydowego”. Porozumienie zawarte przez Dow z francuską firmą Valoregen ma stanowić ważny krok w kierunku połączenia mechanicznych i zaawansowanych metod obróbki odpadów.

Nowa współpraca jest elementem strategii amerykańskiego koncernu opartej na inwestycjach w innowacyjne rozwiązania z zakresu recyklingu, przyspieszania obiegu zamkniętego oraz likwidacji nadmiaru odpadów z tworzyw sztucznych. Zakład ma na celu zwiększenie efektywności energetycznej poprzez zwiększenie wydajności produkcji, jak również redukcję ilości zużytego plastiku oraz dwutlenku węgla emitowanego w procesach przetwórstwa.

Pierwsze recyklaty zakład ma wyprodukować na początku przyszłego roku. Oba procesy – mechaniczny i zaawansowany – uzupełniają się i są niezbędne dla realizacji przez Dow zobowiązania, zgodnie z którym do roku 2025 firma włączy do swojej oferty produktów sprzedawanych na terenie Unii Europejskiej co najmniej 100 tys. ton tworzyw sztucznych pochodzących z recyklingu. Dow będzie głównym odbiorcą produkowanych w nowym zakładzie żywic poużytkowych, które wykorzysta do opracowania nowych produktów z tworzyw sztucznych sprzedawanych w ramach asortymentu REVOLOOP. Koncern zapewni również firmie Valoregen dostęp do specjalistycznych rozwiązań w zakresie technologii recyklingu.

Cieszymy się, że możemy współpracować z Valoregen nad projektem, który może pomóc w zwiększeniu skali recyklingu w Europie. Wskaźniki odzysku są nadal zbyt niskie, musimy wesprzeć skalowanie technologii i rentowny rynek przetwórstwa odpadów z tworzyw sztucznych. Nasza inwestycja zwiększy udział recyklingu mechanicznego, pomagając przyspieszyć rozwój gospodarki o obiegu zamkniętym i ograniczyć emisje dwutlenku węgla – powiedział Fabrice Digonnet, Lider Strategii Recyklingu Mechanicznego w Dow Packaging & Specialty Plastics.

Nasz zaangażowany zespół opracował technologię, która przyczynia się do gospodarki o obiegu zamkniętym tworzyw sztucznych i przyspiesza dekarbonizację. To rozwiązanie nowej generacji umożliwi recykling w zaawansowanych, technicznych zastosowaniach opakowaniowych – dodał Thierry Perez, prezes Valoregen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.