Oerlikon Balzers Baldia
Fot. mat. prasowe

Oerlikon Balzers wprowadza nowe powłoki diamentowe

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Oerlikon Balzers, wiodący dostawca rozwiązań powierzchniowych, przedstawił nową ofertę powłok diamentowych BALDIA. Powłoki te poprawiają wydajność skrawania i pozwalają na produkcję części z najwęższymi tolerancjami, co pozwala na najlepszą możliwą dokładność wykańczania.

Nowa oferta powłok diamentowych obejmuje całe spektrum wymagających zastosowań i jest podzielona na dwie grupy różnych materiałów obrabianych. Pierwsza zawiera powłoki do obróbki wysoce ściernych proszków sprasowanych i spiekanych, takich jak grafit do form i matryc, a także ceramikę do zastosowań stomatologicznych. W tych aplikacjach powłoki BALDIA COMPACT i BALDIA COMPACT DC pozwalają na najlepszą możliwą wydajność obróbki. Drugą grupą materiałów bazowych są tworzywa sztuczne wzmocnione włóknem, materiały warstwowe i wysoce ścierne stopy aluminium stosowane w przemyśle lotniczym i motoryzacyjnym. Dla tej grupy to BALDIA NANO i BALDIA COMPOSITE DC są właściwym wyborem. W obu grupach końcówka „DC” oznacza maksymalną jakość powłoki z niezmiennie wysoką wydajnością narzędzia i możliwie najciaśniejszymi tolerancjami średnicy narzędzia i grubości powłoki.

Przejęcie D-Coat w zeszłym roku dało nam możliwość stworzenia najlepszych rozwiązań poprzez połączenie naszej synergii oraz naszej wiedzy – Wolfgang Kalss, dyrektor działu narzędzi skrawających w Oerlikon Balzers. – Rezultatem jest nowe portfolio BALDIA, które jest dostosowane do specyficznych potrzeb najbardziej wymagających rynków. Nasze nowe portfolio BALDIA pozwala klientom na ekonomiczną obróbkę specjalnych materiałów oraz na zwiększenie trwałości ich narzędzi skrawających.

Oerlikon Balzers prowadzi centra powlekania w zakresie powłok diamentowych na wszystkich kontynentach, gdzie firma posiada zakłady produkcyjne. W głównym centrum w Niedercorn (Luxembourg), Erkelenz (Niemcy; dawniej D-Coat), Lake Orion (USA), Busan (Korea), a wkrótce w innych krajach Azji, eksperci są dostępni, aby doradzić klientom właściwą powłokę BALDIA.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *