Dassault Systemes wydarzenie 3DEXPERIENCE World 2021
Dassault Systèmes - konferencja 3DEXPERIENCE World 2021.

Za nami cykl spotkań 3DEXPERIENCE World 2022

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Za nami tegoroczny cykl spotkań 3DEXPERIENCE World 2022 pod hasłem „Imagine all we can achieve together”. W czasie wydarzenia Dassault Systèmes ogłosił zmiany na stanowiskach kierowniczych.

W dniach 7-9 lutego projektanci, inżynierowie, przedsiębiorcy i zainteresowani goście mogli wymieniać pomysły, rozwijać nowe idee i nawiązywać kontakty z ekspertami z różnych branż i krajów w ramach tegorocznego cyklu spotkań 3DEXPERIENCE World 2022 pod hasłem „Imagine all we can achieve together”.

Liczne panele, sesje i warsztaty pokazały, w jaki sposób można wspólnie kreować i wdrażać innowacyjne pomysły, które kształtują świat projektowania. Na potrzeby wydarzenia Dassault Systèmes udostępnił własną platformę internetową, umożliwiającą łatwy dostęp z poziomu przeglądarki. Oznacza to, że keynote’y, wykłady branżowe czy briefingi produktowe mogły być transmitowane w zaciszu domów uczestników.

Aby zapewnić, że wymiana i transfer wiedzy między uczestnikami będą efektywne również w przestrzeni wirtualnej, Dassault Systèmes udostęnił także specjalne sesje breakout, warsztaty i spotkania, które zostały zaprojektowane tak, aby umożliwić w nich udział wszystkim uczestnikom z całego świata. Sesje zostały podzielone na kategorie, takie jak projektowanie i inżynieria, symulacja, wytwarzanie i produkcja, zarządzanie danymi i projektami, zarządzanie CAD, executive management oraz edukacja. Tym samym stanowią szeroką ofertę dla zainteresowanych stron z różnych branż i obszarów biznesowych.

Pierwszy dzień 3DEXPERIENCE World 2022 rozpoczął się od szczególnej atrakcji: oprócz wiceprezesa i dyrektora generalnego Dassault Systèmes – Bernarda Charlèsa oraz dyrektora generalnego SOLIDWORKS – Gian Paolo Bassiego, w pierwszej sesji generalnej wystąpił astrofizyk dr Hakeem Oluseyi.

Dr Oluseyi jest byłym kierownikiem ds. edukacji w Space Science w NASA. W swoim wystąpieniu poruszył temat komunikacji naukowej i edukacji, na własnym przykładzie pokazując jak wiele możemy osiągnąć dzięki współpracy.

Inni kluczowi prelegenci zaproszeni na 3DEXPERIENCE World 2022 to między innymi: Leigh Christie (współzałożyciel MistyWest), Joseph Lacey (Lead Engineer w GE Healthcare), Marc McCauley, (CEO w Center for Advanced Design (CAD)), oraz Bruce Blickford (wiceprezes w STARC Systems).

Strona wydarzenia: www.3dexperienceworld.com

Zmiany na stanowiskach kierowniczych w Dassault Systèmes

Firma Dassault Systèmes ogłosiła podczas 3DEXPERIENCE World 2022 zmiany na stanowiskach kierowniczych. Gian Paolo Bassi, z powodzeniem sprawujący przez ostatnie 7 lat funkcję dyrektora generalnego SOLIDWORKS, będzie kierował strukturą 3DEXPERIENCE Works w Dassault Systèmes jako wiceprezes wykonawczy. Manish Kumar, odpowiedzialny za R&D w SOLIDWORKS od 2018 roku, rozszerzy zakres swojej odpowiedzialności o funkcję CEO SOLIDWORKS.

Nominacja Gian Paolo Bassiego jest następstwem wprowadzenia przez Dassault Systèmes w 2019 roku 3DEXPERIENCE Works jako portfolio rozwiązań chmurowych na platformie 3DEXPERIENCE, kierowanego do klientów SOLIDWORKS i firm średniej wielkości oraz ich ekosystemu. Bassi będzie kierował organizacją dedykowaną ciągłemu rozwojowi 3DEXPERIENCE Works i zwiększaniu wartości w obszarze innowacyjności.

Bassi posiada ponad 25-letnie doświadczenie w branży 3D, CAD i PLM. W Dassault Systèmes – od momentu dołączenia do firmy w 2011 roku – odegrał kluczową rolę w rozwoju i dywersyfikacji SOLIDWORKS. Jako CEO SOLIDWORKS, Bassi kierował rozwojem strategii produktu i technologii marek przeznaczonych dla komputerów stacjonarnych i chmury. Wcześniej pełnił funkcję wiceprezesa ds. badań i rozwoju w firmie SOLIDWORKS. Dzięki doświadczeniu technologicznemu i współpracy ze społecznością użytkowników SOLIDWORKS był w szczególności odpowiedzialny za rozwój aplikacji chmurowych tej marki.

Nominacja Manisha Kumara oznacza kontynuację zaangażowania i nakładów Dassault Systèmes w badania i rozwój SOLIDWORKS, które są znakiem rozpoznawczym marki. Kumar, jako wiceprezes R&D SOLIDWORKS, odegrał kluczową rolę w rozwoju strategii produktów i technologii SOLIDWORKS. Pełniąc dodatkowo funkcję dyrektora generalnego SOLIDWORKS, Kumar będzie przewodził budowie relacji między działem badawczo-rozwojowym, a społecznością użytkowników marki. Będzie również działał na rzecz przyspieszenia wdrażania portfolio SOLIDWORKS.

Kumar dołączył do zespołu badawczo-rozwojowego SOLIDWORKS w 1998 roku jako programista. Miał kluczowy wkład we wczesny rozwój SOLIDWORKS w różnych obszarach, jak m.in. translatory, projektowanie powierzchni, modelowanie, szkicownik, złożenia i rysunki. Kierował również rozwojem 3DEXPERIENCE w ramach działu badawczo-rozwojowego SOLIDWORKS i był kluczowym uczestnikiem transformacji, która wprowadziła SOLIDWORKS na ścieżkę innowacji w kierunku „przyszłości projektowania” dzięki współpracy z zespołem badawczo-rozwojowym Dassault Systèmes.

Rozwój SOLIDWORKS, opierający się na jego innowacyjnej technologii, będzie kontynuowany i wzmocniony pod kierownictwem Manisha – powiedział Philippe Laufer, Executive Vice President, Global Brands, Dassault Systèmes. – To dzięki pracy Gian Paolo i Manisha, 3DEXPERIENCE Works znacząco się rozwinęło się i potrzebuje dedykowanego kierownictwa w roku 2022 i kolejnych latach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.