Oświadczenie PZPTS w związku z wojną w Ukrainie

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

W związku z aktualną sytuacją w Ukrainie Zarząd Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych wydał specjalne oświadczenie, którego treść publikujemy poniżej.

Zarząd Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych wyraża głębokie zaniepokojenie inwazją sił zbrojnych Rosji na teren suwerennego państwa, jakim jest Ukraina. Stawia to polskie podmioty w szczególnie trudnej sytuacji, gdy jeden z sąsiadów naszego kraju najechał na terytorium kolejnego sąsiada.

Zachęcamy zarówno firmy członkowskie naszej Organizacji jak również wszystkich przetwórców tworzyw sztucznych do działań na rzecz wsparcia osób, które w wyniku działań wojennych zostały zmuszone do porzucenia swoich miejsc zamieszkania, szukając schronienia w naszym kraju.

Dysponujemy informacjami, że część firm zrzeszonych w PZPTS już podjęło działania zmierzające do udzielenia pomocy obywatelom Ukrainy, którzy w ostatnich dniach przybyli do naszego kraju.

Wiemy również, że część firm członkowskich podjęła decyzję o maksymalnym ograniczeniu kontaktów handlowych z Rosją oraz Białorusią – z oczywistych przyczyn.

Zachęcamy firmy zrzeszone w PZPTS, jak również wszystkie pozostałe podmioty z branży tworzyw sztucznych do podobnych działań zarówno w zakresie pomocy dla imigrantów, w tym możliwości ich zatrudnienia, jak również ograniczenia współpracy i wymiany handlowej z krajami, które są zaangażowane w inwazję zbrojną na Ukrainę.

W imieniu Zarządu,
Tadeusz Nowicki,
Prezes Zarządu PZPTS

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.