Palsgaard na K: nowa technologia polimeryzacji PP i PE

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Palsgaard opracował dodatek roślinny, który zastąpi chemię podlegającą ograniczeniom regulacyjnym.

Einar 981, stanowiący bezpieczną i wydajną alternatywę dla niektórych środków stosowanych obecnie w procesie polimeryzacji polipropylenu i polietylenu, zadebiutuje oficjalnie podczas tegorocznej edycji targów K (19-26 października, Düsseldorf). Wytwarzany z surowców odnawialnych klasy spożywczej, pozwoli utrzymać najwyższą możliwą wydajność i wyeliminować wszelkie zastrzeżenia natury prawnej, przekonuje duński producent.

Nowy dodatek produkowany jest na bazie mieszanki estrów poliglicerolu i kwasów tłuszczowych otrzymywanych z certyfikowanego zrównoważonego oleju palmowego (RSPO). Dostarczany pod postacią przezroczystej cieczy przystosowanej do standardowych systemów dozujących, zapobiega gromadzeniu się ładunków elektrostatycznych oraz zanieczyszczaniu ścian reaktora w przebiegu polimeryzacji, pomagając w utrzymaniu wydajności procesu chłodzenia urządzeń. Bazując na sprawdzonej technologii odnawialnych dodatków antystatycznych, Einar 981 gwarantuje wysoką skuteczność przy niskim stężeniu (100-300 ppm), bez żadnych negatywnych skutków dla wydajności katalizatora oraz otrzymanego polimeru, zapewnia Palsgaard.

Jako produkt nietoksyczny i zatwierdzony do kontaktu z żywnością, dodatek oferuje zgodne z przepisami rozwiązanie zastępujące stosowane powszechnie aminy etoksylowane, które poprzez tendencję do migracji mogą nie spełniać norm bezpieczeństwa w aplikacjach spożywczych. Ponadto może być również wydajniejszym zamiennikiem monooleinianów sorbitanu. Według firmy jest idealnym dodatkiem procesowym w polimeryzacji polipropylenów i polietylenów przeznaczonych do wrażliwych zastosowań, takich jak wyroby medyczne czy pojemniki na żywność dla niemowląt.

Producenci poliolefin znajdują się pod rosnącą presją ze strony przetwórców i właścicieli marek, oczekujących rezygnacji ze stosowania amin etoksylowanych i przejścia na produkty, które nie wzbudzają wątpliwości natury prawnej. Einar 981 jest naszą odpowiedzią na to wyzwanie, które mogliśmy podjąć dzięki wysoce zrównoważonej, odnawialnej i przeznaczonej do kontaktu z żywnością technologii, świadczącej o naszym doświadczeniu w dziedzinie ukierunkowanych na klienta dodatków do tworzyw sztucznych – wyjaśnia Ulrik Aunskjær, Global Business Director działu Bio Specialty Additives firmy Palsgaard.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *