Lummus Technology zakłady produkcja Etylen
Fot. Lummus Technology

Pierwszy kraker parowy z zerową emisją CO2 netto

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Lummus Technology, globalny dostawca technologii procesowych i rozwiązań energetycznych, ogłosił znaczącą modernizację swojej kluczowej instalacji do produkcji etylenu.

Amerykańska firma zrealizowała najnowszy projekt w ramach kompleksowej strategii ograniczenia emisji gazów cieplarnianych we wszystkich oferowanych technologiach. Zmodernizowany kraker, pierwszy tego rodzaju w branży, jest teraz dostępny do użytku komercyjnego w celu dekarbonizacji procesu produkcji petrochemikaliów, który standardowo jest wysoce emisyjny. Rozwiązanie może być stosowane zarówno w nowych, jak i istniejących instalacjach krakingu etanu oraz w miejscach i obiektach o różnej wielkości.

Jak podkreśla firma, spalanie metanu lub innych paliw opartych na węglu udało się wyeliminować dzięki innowacjom w konstrukcji pieca krakingowego, co skutkuje znacznym zmniejszeniem zapotrzebowania na paliwo, ulepszeniem sekcji odzyskiwania i częściowym przejściem z turbiny parowej na sterowniki elektryczne w głównych sprężarkach. Zastrzeżony proces krakingu parowego z wsadem etanowym firmy Lummus jest od lat najszerzej stosowaną technologią produkcji etylenu i propylenu o jakości polimerowej. Wyróżnia się wysoką wydajnością, energooszczędnością, niskimi kosztami inwestycji i wiodącą w branży niezawodnością.

Producenci etylenu szukają rozwiązań zmniejszających ślad węglowy swoich inwestycji, więc nasza nowa instalacja pomoże im osiągnąć cele w zakresie dekarbonizacji. Wprowadzając na rynek pierwszy na świecie kraker etanu o zerowej emisji CO2 netto, wykorzystujemy innowacyjną technologię i sprawdzoną zdolność komercjalizacji rozwiązań, które odgrywają kluczową rolę w transformacji energetycznej – powiedział Leon de Bruyn, prezes i dyrektor generalny Lummus Technology.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.