Pierwszy samolot ze sprzętem ochronnym z Chin wylądował

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Prezydent o transporcie z Chin artykułów ochronnych: pierwszy samolot wylądował; bariery usunięte.

Krzysztof Kowalczyk

Bariery usunięte – napisał na Twitterze prezydent Andrzej Duda informując o lądowaniu pierwszego samolotu z Chin z transportem sprzętu ochronnego dla służb medycznych.

„Bariery usunięte. Na Okęciu wylądował pierwszy z kilku samolotów, którymi dziś i w najbliższych dniach przyleci do Polski indywidualne wyposażenie ochronne dla służb medycznych zakupione w Chinach przez różne polskie instytucje (ARP, ARM, KGHM)” – napisał Andrzej Duda.

W czwartek rano szef gabinetu prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że z lotnisk w Pekinie i Szanghaju wystartowały dwa samoloty z zakupionymi przez Polskę materiałami ochronnymi dla służby zdrowia, które po południu powinny być już w Warszawie.

Trzeci samolot – jak dodał – powinien wylądować w nocy z czwartku na piątek. Szef gabinetu prezydenta informował też, że uzgodnione są już też kolejne transporty.

O tym, że w czwartek ma dotrzeć do Polski transport wyposażenia medycznego z Chin poinformował w środę prezydent Andrzej Duda; wśród zamówionych materiałów znaleźć mają się maseczki, kombinezony, gogle ochronne, rękawiczki jednorazowe. Prezydent poinformował, że rozmawiał na ten temat z prezydentem Chin Xi Jinpingiem.

Zakupu sprzętu medycznego i materiałów ochronnych na masową skalę dokonują kraję europejskie. Pierwsze transporty dotarły już m.in. do Włoch, Czech, Serbii czy Litwy.(PAP)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *