Fotowoltaika na dachu Plast-Box
Fot. Plast-Box S.A.

Plast-Box zrealizował inwestycję w zakresie OZE

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Spółka Plast-Box S.A. poinformowała o kolejnej inwestycji, która potwierdza jej zaangażowanie w obszarze zrównoważonego rozwoju i odnawialnych źródeł energii.

Na dachu budynku słupskiej fabryki zamontowana została mikroinstalacja fotowoltaiczna o mocy blisko 50 kW, co stanowi pierwszy etap zaplanowanych działań. Wdrażany program modułów fotowoltaicznych zakłada stopniowe zwiększanie mocy instalacji słonecznych.

Jak podkreśla Plast-Box, zrównoważony rozwój i dbałość o środowisko naturalne to tylko jeden aspekt tej inwestycji, równie istotne jest podniesienie efektywności energetycznej i zmniejszenie bieżących kosztów działalności Spółki, które będzie możliwe dzięki redukcji ilości zewnętrznie kontraktowanej energii.

Słupski producent opakowań z tworzyw sztucznych stosując nowoczesne rozwiązania z obszaru OZE przyczynia się do redukowania śladu węglowego oraz dążenia do zeroemisyjności, która stanowi ważny filar zielonej strategii. Jak wiadomo, moduły fotowoltaiczne nie wymagają dostarczania paliwa, a co równie ważne: nie emitują pyłów, gazów cieplarnianych oraz nie stanowią źródła hałasu.

Jak wskazują władze Spółki, Grupa Plast-Box podąża za rozwiązaniami, które pozwalają chronić ekosystemy i racjonalnie korzystać z naturalnych zasobów. Producent stawia na zrównoważoną produkcję, proekologiczne technologie oraz rozwój produktów zgodnych z filozofią obiegu zamkniętego, oferując opakowania z regranulatu PIR oraz PCR.

Teraz dodatkowo będzie wytwarzać je z wykorzystaniem czystej energii słonecznej, z myślą o jasnej przyszłości.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.