Jungheinrich magazyn
Fot. Jungheinrich

Platynowy certyfikat EcoVadis dla firmy Jungheinrich

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Koncern Jungheinrich otrzymał platynowy certyfikat zrównoważonego rozwoju przyznawany przez agencję ratingową EcoVadis.

EcoVadis, jako jedna z wiodących światowych instytucji oceniających odpowiedzialność biznesu, przyznaje status platyny tylko jednemu procentowi certyfikowanych firm. Organizacja przeanalizowała zaangażowanie w zrównoważony rozwój ponad 85 000 podmiotów.

Jungheinrich tworzy zrównoważoną wartość – dr Lars Brzoska, prezes zarządu Jungheinrich AG. – Dla nas jako firmy rodzinnej oznacza to, że łączymy odpowiedzialność społeczną i ekologiczną z rozwojem przedsiębiorstwa. To napędza nas do projektowania rozwiązań intralogistycznych dla magazynu przyszłości. Platynowy certyfikat EcoVadis jest dla nas wspaniałym potwierdzeniem tego i oczywiście jednocześnie zobowiązaniem do kontynuowania kierunku, który obraliśmy.

Jako uzasadnienie platynowego wyróżnienia dla Jungheinrich, EcoVadis wskazuje na intensywne działania firmy w zakresie zrównoważonego rozwoju, przede wszystkim w kategoriach środowiska, prawa pracy i praw człowieka oraz zrównoważonych zakupów. Firma Jungheinrich przed laty zobowiązała się do przestrzegania własnego kodeksu pracy i praw człowieka we wszystkich swoich spółkach-córkach w 40 krajach na całym świecie.

Grupa jest również zaangażowana w paryski cel klimatyczny uzyskania limitu wzrostu temperatury na poziomie 1,5°C i zobowiązała się, że osiągnie neutralność klimatyczną. Tym samym przedsiębiorstwo Jungheinrich dołączyło również do renomowanej inicjatywy „Science Based Targets”. We wszystkich niemieckich lokalizacjach grupa korzysta już tylko z zielonej energii elektrycznej. Oddziały i zakłady zagraniczne są obecnie modernizowane. W tym samym czasie firma zaczęła wyposażać swoje niektóre lokalizacje w systemy fotowoltaiczne w celu wytwarzania własnej energii słonecznej.

Obecne wyróżnienie jest trzecią z rzędu nagrodą przyznaną przez EcoVadis dla Jungheinrich. Firma otrzymała już złote certyfikaty w 2019 i 2020 roku. W przyszłości koncern będzie nadal konsekwentnie angażować się w zrównoważony rozwój i wdrażać jego zasady w procesie rozwoju produktów i współpracy z dostawcami.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.