Grupa Azoty Polimery Police stan na 12.2021
Polimery Police, stan na grudzień 2021. Fot. Grupa Azoty Polyolefins

Polimery Police będą droższe o ponad 72 mln euro?

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Grupa Azoty Polyolefins S.A. warunkowo podpisze aneks do umowy z Generalnym Wykonawcą projektu Polimery Police, firmą Hyundai Engineering.

Zarząd Grupy Azoty Polyolefins S.A. podjął uchwałę w sprawie warunkowego zawarcia aneksu do umowy z Generalnym Wykonawcą projektu Polimery Police, firmą Hyundai Engineering. Aneks przewiduje zwiększenie wynagrodzenie wykonawcy o kwotę 72,48 mln EUR, wydłużenie harmonogramu realizacji projektu o 6 miesięcy oraz zmiany w obszarze technicznym.

Podjęte decyzje zbliżają nas do zakończenia trudnego procesu negocjacyjnego oraz formalnego potwierdzenia osiągniętego porozumienia – powiedział dr Andrzej Niewiński, prezes Zarządu Grupy Azoty Polyolefins S.A. – Zgłoszone przez generalnego wykonawcę propozycje zmian pokazały jak wymagający był 2021 rok. W tym kontekście cieszy osiągnięty w 2021 roku postęp rzeczowy, który wynosi 83 proc.

Jak podkreśla Grupa Azoty Polyolefins, warunkowa zgoda na zawarcie aneksu do umowy wychodzi naprzeciw zgłoszonym przez Hyundai Engineering propozycjom zmian o wydłużenie kontraktu EPC o 196 dni, dodatkowe wynagrodzenie w kwocie 150 mln euro oraz zmiany w obszarze technicznym projektu.

Przypomnijmy, że Hyundai Engineering Co. już pod koniec sierpnia 2021 r. przesłał pismo do Grupy Azoty Polyolefins z propozycjami zwiększenia wynagrodzenia o 127,4 mln euro oraz czasu realizacji kontraktu o 181 dni. Zgłoszone propozycje zmian wykonawca projektu Polimery Police uzasadniał wpływem pandemii COVID-19 na realizację inwestycji.

Do zawarcia aneksu nr 3 niezbędna jest zgoda Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy spółki Grupa Azoty Polyolefins.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.