polimery police budowa
Fot. mat. prasowe

Polimery Police z kolejnym kamieniem milowym budowy terminalu

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Hyundai Engineering może rozpocząć II etap budowy terminalu przeładunkowo – magazynowego wraz z infrastrukturą techniczną w Policach. Decyzję w tej sprawie wydał 14 maja wicewojewoda zachodniopomorski Marek Subocz.

Wydane pozwolenie obejmuje m.in. budowę pomostu przeładunkowego wraz z pomostem dojściowym (komunikacyjnym), dalb odbojowo-cumowniczych i cumowniczych, pomostów komunikacyjnych do dalb, nabrzeża (obudowa brzegu wraz z umocnioną skarpą podwodną) oraz oznakowania nawigacyjnego.

To trzecia decyzja wojewody zachodniopomorskiego dotycząca inwestycji „Polimery Police”. Pierwsze pozwolenie z 23 grudnia 2019 r. obejmowało m.in. budowę dwóch kriogenicznych naziemnych zbiorników na propan o pojemności 40 tys. m3 oraz jednego kriogenicznego zbiornika naziemnego na etylen o pojemności 12 tys. m3. Drugie – z 21 kwietnia br. – obejmuje budowę części terminalu przeładunkowo–magazynowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą na terenie portu morskiego Police.

Projekt „Polimery Police” to jedna z największych inwestycji ostatnich lat w polskim przemyśle. Dzięki budowie fabryki w Policach Polska stanie się jednym z czołowych producentów tworzyw sztucznych w Europie, a nowy terminal paliw płynnych podniesie niezależności energetyczno-surowcową kraju – mówi wicewojewoda Marek Subocz.

Równolegle do działań w porcie prowadzone są prace na terenie instalacji PDH, instalacji PP oraz w obszarze instalacji pomocniczych. Łącznie, do 14 maja zostało wydanych już 12 pozwoleń na budowę dotyczących inwestycji Polimery Police.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *