Grupa Azoty
Fot. Grupa Azoty SA

Polimery Police z kolejnymi pozwoleniami na budowę

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

W dniach 19 i 20 lutego 2020 r. generalny wykonawca inwestycji Polimery Police, firma Hyundai Engineering Co., Ltd. otrzymał kolejne 3 pozwolenia na budowę.

Wydane przez Starostę Polickiego decyzje umożliwiają rozpoczęcie budowy instalacji służącej do odwodornienia propanu (PDH).

PDH stanowi jedną z dwóch kluczowych instalacji w całym kompleksie „Polimery Police”, która zostanie zaprojektowana w oparciu o zakupioną licencją Oleflex firmy UOP. Po uruchomieniu instalacji będzie możliwe produkowanie prawie 430 tys. ton propylenu rocznie, który w następnym kroku zostanie wykorzystany do produkcji polipropylenu.

Inwestycja „Polimery Police” jest już obecnie realizowana na terenie przyszłego terminalu przeładunkowo-magazynowego. Decyzję umożliwiającą rozpoczęcie prac budowlanych na tym terenie została wydana pod koniec grudnia 2019 r. przez Marka Subocza Wicewojewodę Zachodniopomorskiego, a uroczyste przekazanie placu budowy nastąpiło 7 stycznia 2020 r. w obecności m.in. Tomasza Hinca Wojewody Zachodniopomorskiego oraz dr. Wojciecha Wardackiego Prezesa Grupy Azoty S.A. oraz Grupy Azoty Zakłady Chemiczne „Police” S.A

Na terenie portu Hyundai prowadzi obecnie prace związane z przygotowaniem do budowy zbiorników na propan i etylen. 21 stycznia rozpoczęte zostały prace związane z posadowieniem pośrednim, czyli tzw. palowanie.

W ramach inwestycji „Polimery Police”, poza instalacją do produkcji propylenu metodą PDH oraz terminalu powstaną: instalacja do produkcji polipropylenu, instalacje pomocnicze oraz infrastruktura logistyczna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.