Plast-Box i Stark BRC
Fot. mat. prasowe

Pomyślny przebieg certyfikacji BRC w Grupie Plast Box

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

W Plast-Box S.A. zakończył się audyt w zakresie zgodności z Globalnym Standardem dla Opakowań i Materiałów Opakowaniowych BRC. Utrzymana najwyższa ocena AA oznacza najlepszą z pięciu możliwych klasyfikacji.

Po raz pierwszy audyt zgodności ze standardem BRC odbył się w zakładzie produkcyjnym spółki zależnej Grupy Plast Box w Urszulinie. W jego wyniku STARK Partner sp. z o.o. uzyskał rekomendację do otrzymania certyfikatu z najwyższą notą AA. Taki wynik potwierdza, że Grupa Plast Box stosuje rozwiązania zgodne z najbardziej wymagającymi światowymi normami jakościowymi dla producentów opakowań dedykowanych branży spożywczej.

To kolejny powód do dumy i potwierdzenie, że priorytetem jest dla nas najwyższa dbałość o bezpieczeństwo i jakość oferowanych kontrahentom produktów – podkreśla Artur R. Skonieczny, Dyrektor Handlowy Grupy Plast Box. – Konsekwentnie podążamy drogą jakości, doskonalimy systemy zarządzania pod kątem zgodności z przepisami prawnymi i surowymi normami BRC. Efektem jest kolejna certyfikacja, która pozwala oferować nasze zaawansowane rozwiązania na globalnym rynku.

Standardy spełniane przez Grupę Plast Box uznawane są na całym świecie, a zatwierdzone zostały przez Global Food Safety Initiative (GFSI), światowego lidera w zakresie certyfikacji bezpieczeństwa żywności. W ten sposób Grupa Plast Box ugruntowuje i rozszerza swoje kompetencje w zakresie przetwarzania materiałów opakowaniowych dla branży spożywczej. Certyfikacja jest dla kontrahentów gwarancją, że zarówno w procesach wytwarzania, kompletacji, transportu i innych operacji logistycznych Grupa Plast Box działa w oparciu o polskie i europejskie prawo żywnościowe oraz spełnia wszelkie jego wymogi.

Grupa Plast Box jest czołowym europejskim dostawcą rozwiązań w zakresie opakowań i dystrybucji towarów. Portfolio obejmuje opakowania transportowe i handlowe z tworzyw sztucznych, wysokiej jakości zamykane wiadra, kuwety i pojemniki. Znajdują one zastosowanie w przechowywaniu zarówno mniejszych produktów spożywczych (np. lodów, słodyczy, cukierków, sałatek), jak i gotowej żywności oraz półproduktów, dostarczanych na skalę hurtową do restauracji, piekarni, zakładów przetwórstwa, czy do branży rolniczej.

Dzięki innowacyjnym i przyjaznym rozwiązaniom Grupa Plast Box pomaga swoim klientom wyróżnić się i zindywidualizować na rynku. W tym celu podejmuje wyzwania ekonomiczne, ekologiczne i społeczne w swojej wizji zrównoważonego rozwoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.