przylbica

Prawie pół miliona przyłbic od branży tworzyw

Podziel się:
Facebooktwitterlinkedinmail

Prawie pół miliona przyłbic trafiło do polskich szpitali. Branża przetwórców tworzyw sztucznych kończy i podsumowuje akcję.

Przez ostatnich kilkanaście tygodni przetwórcy tworzyw sztucznych systematycznie produkowali i dostarczali nieodpłatnie przyłbice ochronne dla polskich szpitali, placówek medycznych oraz placówek opiekuńczych. Skala udzielonej pomocy przekroczyła wszelkie początkowe oczekiwania osiągając poziom prawie pół miliona sztuk, zaś swoim zasięgiem objęła obszar całej Polski. Tym samym, przetwórcy tworzyw sztucznych znaleźli się wśród największych darczyńców i donatorów w czasie pandemii koronawirusa.

Od samego początku pandemii firmy z branży tworzyw sztucznych, w tym zrzeszone w Polskim Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych, niosły pomoc, dostarczając nie tylko przyłbice ochronne, ale także jednorazowe talerze, kubki, miski, sztućce oraz worki foliowe czy folie do kurtyn ochronnych dla polskich szpitali. Ich wzmożona praca w czasie pandemii, konieczność zabezpieczania lekarzy i pielęgniarek, jak i również ochrona pacjentów sprawiły, że skala wyzwania była ogromna. Jednocześnie pandemia w sposób jednoznaczny uświadomiła społeczeństwu wagę takich cech tworzyw, jak skuteczna izolacja od drobnoustrojów zarówno osób, jak i bezpieczeństwo żywności zapakowanej szczelnie (często próżniowo) w opakowania z plastiku.

Szeroki odzew ze strony branży tworzyw sztucznych w sytuacji pandemii unaocznia fakt, że społeczna odpowiedzialność biznesu nie jest tylko sloganem. To konkretne wsparcie, które w naszym wypadku wspomaga zapewnienie bezpieczeństwa polskich lekarzy i pielęgniarek jako tych, którzy w pełny poświęcenia sposób walczą o zdrowie i życie chorych – nie tylko na COVID-19. Współczesny świat nie może obejść się bez tworzyw sztucznych i to jest fakt niezaprzeczalny. Szczególnie teraz, kiedy wiemy już, że przyjdzie nam żyć na planecie zagrożonej tej skali epidemiami. I tylko właściwa higiena, zabezpieczanie siebie i produktów spożywczych, po które sięgamy, będzie priorytetem i jedną z najlepszych metod życia w postpandemicznym świecie – powiedział Robert Szyman, Dyrektor Generalny Polskiego Związku Przetwórców Tworzyw Sztucznych.

Czytaj również:  Tworzony system depozytowy powinien objąć tylko butelki PET?

Dzisiaj tworzywa sztuczne są nam szczególnie potrzebne ze względu na swoje cechy izolacyjne, zabezpieczające przed kontaktem z drobnoustrojami, w tym koronawirusem. Ma to szczególne znaczenie w przypadku lekarstw, środków higienicznych czy żywności, która wyprodukowana z zachowaniem najwyższych standardów higienicznych i mikrobiologicznych, a następnie szczelnie (często próżniowo) zamknięta w opakowaniu z tworzywa daje nam gwarancję bezpieczeństwa, a jednocześnie wydłuża okres przydatności produktu do spożycia, ograniczając marnotrawstwo i konieczność częstszych zakupów.

PZPTS apeluje: NIE ŚMIEĆ PLASTIKIEM! Odpady z tworzyw sztucznych powinny trafiać do odpowiednich pojemników tak, by jak najwięcej z nich można było poddawać recyklingowi i wykorzystać ponownie jako surowce do produkcji. #nieśmiećplastikiem

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *